XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

• W czwartek Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

• Od soboty 1 października zapraszamy do wspólnej październikowej modlitwy różańcowej.

W naszej świątyni różaniec

– od poniedziałku do piątku o 17.15. a po nim msza św.

– w sobotę po mszy porannej

– w niedzielę dziesiątek różańca po każdej mszy.

Po pierwszym nabożeństwie dzieci otrzymają plansze, zachęcające do uczęszczania na wspólny Różaniec o który prosiła Matka Boża.

• 1 października to również pierwsza sobota miesiąca i spotkanie modlitewne Róż Różańcowych. Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec.

• W niedzielę 2 października o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pieerwszej Komunii świętej.

• W poniedziałek 3 października, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają swoje pierwsze poświęcone różańce.

• Otwarcie książki z intencjami na 2023 rok nastąpi w sobotę 8 października od godz. 9.00 w zakrystii.

• Za tydzień ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.

• Na niedzielę 9 października zaplanowane jest badanie niedzielnych praktyk religijnych dominicantes i communicantes.

• Osoby szukające terapeutycznego wsparcia zachęcamy do udziału w warsztatach  „12 kroków ku pełni życia” u księży pallotynów w Otwocku. Informacje na tablicy ogłoszeń.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: „Dlaczego porzucają wiarę?” Według badań dziś w Polsce najczęściej porzuca się wiarę i Kościół w wieku szesnastu lat, podczas gdy dawniej takie decyzje podejmowano w starszym wieku. – mówi socjolog prof. Mirosława Grabowska, dyrektor Centrum Badania Opinii Społecznej, w rozmowie z Radosławem Molendą

GOŚĆ NIEDZIELNY: Aresztowany biskup, internowani kapłani, wydalony nuncjusz apostolski i misjonarki miłości oraz zlikwidowane katolickie media. Kościół w Nikaragui przeżywa falę bezprecedensowych prześladowań. Odpowiada na nie postem i modlitwą. – artykuł Beaty Zajączkowskiej