XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Janina Wypustek l.91 z Woli Karczewskiej

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziś o 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie potrwa do godz. 20.30.

• Od wtorku 1 października zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Wspólny różaniec w naszej świątyni

– od poniedziałku do piątku o 17:15, następnie msza św.

– w soboty – po mszy św. porannej

– w niedziele – dziesiątek różańca po każdej mszy.

Podczas wspólnego różańca dzieci będą poznawały historię Maryi w dziejach polskiego narodu. Otrzymają planszę i będą zbierały naklejki, które pomogą im dostrzec opiekę Matki Najświętszej nad naszym krajem.

Na pierwszym różańcu dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje poświęcone różańce.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 18.00 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Adorację od godziny 19.00 do 21.00 poprowadzi Krąg Kościoła Domowego pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

• Zapraszamy 15 października we wtorek na wyjazd do katedry Warszawsko-Praskiej na spotkanie z ks. Rene Luc. Jest to kapłan wychowany w patologicznej rodzinie przez ojczyma gangstera. Spotkanie z Matką Bożą w kaplicy w Lourdes, zmieniło jego życie. Bliższe informację na plakacie.

• Zapraszamy na warsztaty „Wreszcie żyć”, oparte na metodzie dwunastu kroków, prowadzone przez psychoterapeutów ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pełna informacja na tablicy ogłoszeń.

• W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na utrzymanie domu św. s. Faustyny w Ostrówku.

• Otwarcie książki z intencjami na 2020 rok w sobotę 12 października od godz. 9.00.

• W tygodniku IDZIEMY: O powstaniu i sile różańcowej nowenny pompejańskiej, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM „margaretka” z modlitwą za kapłanów.