XXVII Niedziela Zwykła – 4.10.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły

śp. Janina Przyjazna l.84 której pogrzeb odbył się w Gołominie. Msza od Koła Różańcowego błog. Karoliny odprawiona zostanie w naszym kościele 11 października o godz. 11.30, a od rodzin zaprzyjaźnionych 1 listopada o godz.10.00.

śp. Krystyna Okrzeja l.64 z Porąb, pogrzeb we wtorek o godz. 10.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

Różaniec w naszej świątyni

– poniedziałek – piątek – 17.15. następnie msza św.

– sobota – po mszy św. porannej

– w niedzielę – dziesiątka Różańca po każdej mszy.

Podczas Różańca dzieci otrzymają planszę, zachęcającą do wytrwałego uczęszczania na wspólny Różaniec o który prosiła Matka Najświętsza.

• W poniedziałek przypada wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

• W najbliższą sobotę w Katedrze Warszawsko-Praskiej, pięciu naszych ministrantów, przyjmie od księdza biskupa posługę lektora.

• Otwarcie książki z intencjami na 2021 rok w sobotę 17 października od godz. 9.00.

• Zapraszamy dzieci i młodzież do biblioteczki skautowej w naszej organistówce po mszy św. o 11.30.

• Po mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na  zachowanie chrześcijańskich miejsc kultu w Ziemi Świętej oraz różnych dzieł prowadzonych przez Kustodię Ziemi Świętej. Zwyczajowo zbiórka odbywała się w Wielki Piątek.

• Za tydzień będziemy przeżywali XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Będzie można tego dnia wesprzeć swoimi ofiarami stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc i opłaty „śmieciowej”.

• Są wolne intencje mszalne na niedzielę 25 X, 1 i 8 XI.

• Bóg zapłać za ofiary, które przekazaliście na ufundowanie dwóch nowych dzwonów do naszej świątyni. Dziękujemy fundatorom indywidualnym oraz wsi Siwianka za kwotę 1400 zł.

• Bóg zapłać Panu Januszowi Ajdackiemu za prace przy konserwacji gontu na kościele z wykorzystaniem podnośnika.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za prace porządkowe, przy wykorzystaniu koparki przy kontenerach cmentarnych.

• W tygodniku IDZIEMY: Wiara w czasie pandemii. W GOŚCIU NIEDZIELNYM:  o św. Franciszku, którego dziś wspominamy.