XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku:

– poniedziałek-piątek – różaniec o 17.15, następnie msza św.

– sobota – różaniec po mszy św. porannej

– niedziela – dziesiątek różańca po każdej mszy.

Podczas Różańca dzieci, w roku 160 rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes, przypomną sobie ich historię i co przez Bernadette przekazała Matka Najświętsza.

• Ks. Bp Romuald Kamiński nasz Ordynariusz zaprasza wszystkich Jubilatów, obchodzących w tym roku 50. i 25 lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, na dziękczynną Eucharystię. Będzie jej przewodniczył w sobotę 17 listopada, o godzinie 12.00 w Bazylice Katedralnej. Jubilatów zapraszamy do zapisywania się w zakrystii, abyśmy razem pojechali podziękować za Wasze małżeństwa.

• Bóg zapłać za czas wspólnej modlitwy podczas wczorajszej Pielgrzymki Żywego Różańca do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, jak również tym, którzy ze Wspólnoty Oblubienicy Ducha Świętego, udali się do Górek k/Garwolina na dzień skupienia.

• Bóg zapłać ofiarodawcom za Wasze dary na rzecz remontu ogrodzenia.

• Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji naszych nauczycieli o godz. 18.00, a następnie pracowników oświaty ks. Proboszcz zaprasza na plebanię na wspólną herbatę.

• Bliższe informacje o Pielgrzymce dziękczynnej do Leśniowa i Częstochowy, za nasze sierpniowe pielgrzymowanie, która odbędzie się w sobotę 27 października, zostaną podane w najbliższą niedzielę.

• Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 28 października o 19.00.

• Osoby, które się zapisały na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie 14-21 marca, a jeszcze nie potwierdziły swojego wyjazdu zapraszamy do zakrystii, gdyż jest wielu chętnych z listy rezerwowej.

• Otwarcie książki z intencjami na 2019 rok w najbliższą sobotę po porannym różańcu.

• W sobotę 20 października wyjazd dla rycerstwa św. Maksymiliana Kolbe do seminarium do Ołtarzewa na święcenia diakonatu, a następnie do Niepokalnowa na oddanie tego dzieła św. Maksymilianowi.

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe

• Zapraszamy na comiesięczne skupienia dla dziewcząt 16+ u sióstr Dominikanek w Zielonce. Pierwsze spotkanie 19-21 X. Szczegóły na stronie parafialnej.

• Dziś przed kościołem swoimi ofiarami możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.

• Za tydzień taca przeznaczona jest na cele misyjne.

• W tygodniku IDZIEMY: Rewolucja Wojtyły, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM o tym jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża zmienił świat.