XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021

• Zapraszamy dzisiaj na wyjazd do kina na film „Fatima” o godz. 13.40 – zapisy w zakrystii, zostały ostatnie miejsca.

• Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• W czwartek przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św. o godz.18.00 w intencjach zbiorowych. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszym kościelnym – p. Tadeuszu 😊

• W piątek nabożeństwo różańcowe o 17:15 przybierze inną formę, niż dotychczas. Wspólnie utworzymy różaniec. Naszą modlitwą różańcową otoczymy nasz kościół modląc się za naszą Ojczyznę. Długi sznur otoczy naszą świątynię; koralikami różańca, będziemy MY – modlący się wspólnie. Dłońmi będziemy trzymać sznur. Prosimy wszystkie dzieci (ale także chętnych dorosłych) aby wycięły z białej kartki A4 koło (duże, białe koło). Na tym kole możecie przekazać Maryi wiadomość. Może ktoś zechce coś narysować, napisać, za coś podziękować, o coś poprosić, a może o czymś powiedzieć Matce Bożej. Dodatkowo prosimy aby każdy przyniósł biały znicz, z nich również utworzymy różaniec, a następnie postawimy w grocie Matki Bożej. Pamiętajcie proszę, aby ubrać się ciepło. Na świeżym powietrzu spędzimy około godziny.

• W przyszły poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św.

– o 8.00 w kościele

– o 10.00 w kościele

– o 11.30 na cmentarzu parafialnym rozpocznie się modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, następnie zostanie odprawiona msza św. w ich intencji.

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

• Osoby prowadzące sprzedaż przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu ks Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc i opłaty „śmieciowej”.

• Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Wasze ofiary na sierociniec w Tanzanii i Kamerunie. Zebraliśmy kwotę 20 014 zł. Na naszym parafialnym FB jest filmik z podziękowaniem z Kamerunu od siostry Amadeuszy, która była u nas w 2018 r. na niedzieli misyjnej. Dzięki tym funduszom zostanie zamknięty projekt w Tanzanii i powstanie nowa farma w sierocińcu w Kamerunie.

• W tygodniku IDZIEMY „Dlaczego Kościół prowadzi działalność misyjną?”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM Wspomnienie papieża Jana Pawła I, którego pontyfikat trwał 33 dni. Na stoliku z prasą znajduje się także nowy numer MIŁUJCIE SIĘ, a w nim „Znaki obecności Pana Boga” – spektakularne uzdrowienia i nawrócenia za wstawiennictwem św. o. Pio.