XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej już w ostatnie dni października:

– poniedziałek-środa – różaniec o 17.15, następnie msza św.

Podczas Różańca dzieci, w roku 160 rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes, przypominały sobie ich historię i co przez Bernadette przekazała Matka Najświętsza.

• Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada.

8.00 – msza w kościele

10.00 – msza w kościele

11.30 – modlitwa wypominkowa z odczytaniem wypominek jednorazowych

Ok. 12.00 – msza św. na cmentarzu, po mszy poświęcenie nowych pomników

Nie ma mszy św. o godz. 18.00

• Dzień Zaduszny – 2 listopada, jest to także pierwszy piątek miesiąca.

8.00 – msza św. z wypominkami jednorazowymi, spowiedź św. podczas mszy

10.00 – msza św., a po niej różaniec i pierwsze wypominki roczne; spowiedź św. podczas mszy

17.00 – spowiedź św. przed msza o 18.00

18.00 – msza św. a po niech adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.

Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• Pierwsza sobota miesiąca – nasze wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB.

7.30 – msza z rozważaniem pierwszosobotnim i z komunią św. wynagradzającą, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.

W pierwszą sobotę 3.11 – ks. Proboszcz uda się z comiesięczną Komunią św. do chorych (od około godz. 10.00).

• Na czas świąteczny przy cmentarzu została zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkowa. Zamówione zostały również na ten czas przenośne toalety.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy ogarnięty teren wokół śmietników.

• Bóg zapłać za czas wspólnego pielgrzymowania do Leśniowa i Częstochowy i za naszą dziękczynną modlitwę za błogosławiony czas pielgrzymek sierpniowych.

• Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania dziś 28.10 od 19.00 do 20.30.

• Dzisiaj jest też X Dzień Solidarności Z Kościołem Prześladowanym „Pakistan – przerwać milczenie”.

• W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe

• Bóg zapłać ofiarodawcom za dary na remont ogrodzenia.

• W tygodniku IDZIEMY „Przesłanie Uroczystości Wszystkich Świętych”, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: dodatek – „Modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące”. Dla najmłodszych nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO poświęcony 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Z kolei nowy numer MIŁUJCIE SIĘ poświęcony jest adoracji Jezusa Eucharystycznego.