XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2017

• Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11)

Msze w kościele o godz. 8.00 i 10.00. O godz. 11.30 rozpocznie się modlitwa wypominkowa, a po niej msza św. na cmentarzu. Po mszy poświęcenie pomników, począwszy od pomnika ks. Proboszcza i Dzieci Utraconych, a następnie wszystkie nowo postawione.

Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

• Dzień Zaduszny (2.11)

Msze św. o godz. 8.00, 10.00 – msza wypominkowa, a po niej różaniec z modlitwą wypominkowa, i o godz. 18.00 – msza wieczorna.

• Na czas świąteczny przy cmentarzu dla Państwa wygody została zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkowa. Zamówione zostały również na ten czas przenośne toalety tzw. Toi Toi.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Janowi Możdżonkowi (firma Jan-Pol) za utwardzenie dojazdu do cmentarza od strony bocznej furtki. Dziękujemy za materiał do utwardzenia jak i ciężki sprzęt konieczny do tych prac. Prawa strona cmentarza, dzięki tym dużym pracom nabrała całkiem innego wyglądu.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy ogarnięty teren wokół śmietników. Szkoda, że są tacy którzy nie szanują tej pracy i dalej wyrzucają śmieci obok kontenera mimo że jest w nim miejsce.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy piątek miesiąca – msza św. wypominkowa o 7.30 – spowiedź przed mszą i w czasie mszy, po południu msza o 18.00 – spowiedź od 17.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21

pierwsza sobota miesiąca – nasze wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB Glinieckiej. Msza o godz. 7.30 z komunią św. wynagradzającą,  adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec z 15 min rozważanie tajemnic różańcowych.

• W niedzielę 5.11 przeżyjemy dzień przygotowujący do czasu nawiedzenia przez MB Częstochowskiej. Skorzystajmy z spowiedzi w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca oraz w niedzielę. Tego dnia 5 listopada nie będzie mszy w Siwiance i Józefowie. Zapraszamy do udziału w dniu skupienia w kościele parafialnym. Plan nawiedzenia jest oczywiście na naszej stronie parafialnej. A szczegóły podamy za tydzień.

• W kruchcie kościoła znajdują się do nabycia materiały, którymi będzie można przyozdobić nasze domostwa (między innymi girlandy, flagi , emblematy religijne).

• Za tydzień w niedzielę 5.11 o 19.00 spotkanie dla kandydatów przed Bierzmowaniem.

• Dziś spotkanie popielgrzymkowe grupy Biało-Złotej na mszy o 12.45.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy i w Gościu Niedzielnym o Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym. Zapraszam do dobrej lektury, która nam pomoże owocniej przeżyć ten czas. W Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. A dla najmłodszych nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

• Ogłoszenie gminne:

Zapraszamy 12 listopada na „II Dzień z historią Gminy Wiązowna”. Spotykamy się przy kościele w Wiązownie. Będzie można podziwiać grupy rekonstrukcyjne, posłuchać opowieści o lokalnej historii oraz zobaczyć wystawę o warszawskich kolejach dojazdowych.

Piknik potrwa od 11.00 do 16.00.