XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli

śp. Janina Popis z Porąb, lat 85

śp. Marian Kamiński z Górek lat 69,

śp. Wiktor Wajs z Górek lat 63

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Ks. Bp Romuald Kamiński nasz Ordynariusz zaprasza wszystkich Jubilatów, obchodzących w tym roku 50 i 25 lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, na dziękczynną Eucharystię. Będzie jej przewodniczył w sobotę 17 listopada, o godzinie 12.00 w Bazylice Katedralnej. Jubilatów zapraszamy do zapisywania się w zakrystii, abyśmy razem pojechali podziękować za Wasze małżeństwa.

• Przeżywając 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, zapraszamy w piątek 9 listopada, do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły w Gliniance zapraszają do wspólnego odśpiewania 4 zwrotek Hymnu Narodowego o godzinie 11.11 na skwer przy Izbie Regionalnej. Jest to akcja ogólnokrajowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.

• 11 listopada Rocznica odzyskania Niepodległości.

Msza za Ojczyznę o godz. 10.00 – zapraszamy delegacje z pocztami sztandarowymi.

Po mszy wyruszy kolejny już „Niepodległościowy Rajd Ojców z dziećmi”. Uczestnicy udadzą się do Porąb, do miejsca upamiętniającego wydarzenia Powstania Styczniowego. W południe wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnie odśpiewają polski hymn narodowy. Pamiętajmy o kamizelkach odblaskowych, zniczach i flagach przy rowerach. Na koniec odbędzie się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

• Już dziś zapraszamy na koncert „Raduj się Matko, Polsko” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystąpi Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa, który zabierze nas w muzyczną podróż przez osiem wieków naszej wspaniałej historii i kultury. Zabrzmią utwory sakralne i świeckie, w tym oczywiście znane wszystkim pieśni patriotyczne. Usłyszymy też dzieła wybitnych kompozytorów, m.in. Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego, napisane do słów takich poetów jak Jan Kochanowski, Ignacy Krasicki, Maria Konopnicka czy Krzysztof Kamil Baczyński. Poznamy także okoliczności powstania tych utworów. Niedziela 18 listopada po mszy św. wieczornej.

• W tygodniku IDZIEMY: Wszyscy Święci jednego Boga – o. Jacek Salij, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: o Karmelitankach z Polski i ich klasztorze w Islandii.