XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2017

• Dziś przeżywamy dzień przygotowujący do czasu nawiedzenia MB Częstochowskiej. Pamiętajmy o spowiedzi.

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w sprzątnięciu kościoła i terenu wokół niego w poniedziałek o godz. 10.00.

Plan nawiedzenia 9-10 listopada:

Ok. 18.30-18.40 (9.11) Obraz dociera do Lipowa. Tam następuje przekazanie w asyście naszej straży pożarnej, która eskortuje Ikonę do naszego kościoła.

18.30 – wierni gromadzą się w kościele na nabożeństwo czuwania. Panów z pochodniami zapraszamy przed kościół abyśmy przygotowali szpaler wzdłuż wejścia do kościoła. Pozostali za pochodniami ustawimy się na placu kościelnym. Następuje przywitanie i wniesienie Ikony do Kościoła. Świece i pochodnie gasimy na zewnątrz kościoła.

19.00 Msza przywitania, której przewodniczy ks. Abp Henryk Hoser

po mszy indywidualne czuwanie.

21.00 Apel Jasnogórski prowadzony przez Kustosza Obrazu

22.00 Czuwanie modlitewne prowadzone przez grupę pielgrzymkową Biało-Złotą (zapraszamy młodzież)

23.00 Poręby, Górki

00.00 Pasterka o powołania (Słowo głosi ks. Marek Szymula)

1.00 Kruszówiec

2.00 Wola Karczewska

3.00 Rzakta

4.00 Glinianka

5.00 Bolesławów

6.00 Lipowo, Kopki

7.30 Godzinki

8.00 Msza z nauką głoszoną przez rekolekcjonistę ks. Jerzego Basaja z kościoła Św. Krzyża w Warszawie (msza św. zbiorowa)

9.00 Siwianka

10.00 Msza dla chorych z Sakramentem Chorych (O. Kustosz) (msza św. zbiorowa)

11.45 Msza dla uczniów naszych szkół

13.00 Józefów

14.00 Czarnówka

15.00 Godzina Miłosierdzia

16.00 Dobrzyniec

17.30 Msza pożegnania i przejazd w asyście straży pożarnej przez Wolę Karczewską do parafii Ostrów.

• W kruchcie kościoła znajdują się do nabycia materiały, którymi będzie można przyozdobić nasze domostwa.

• Dziś o 19.00 spotkanie dla kandydatów przed Bierzmowaniem. Spotkania również w poniedziałek i wtorek o 18.00, a za tydzień w niedzielę o 12.45 liturgia Sakramentu Bierzmowania.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy ”Co byśmy zrobili bez czyśćca?” W Gościu Niedzielnym o tym, że dobra modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale też i prośbą przeciw czemuś. A dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.

• Dziś możemy nabyć wizerunki Matki Bożej Glinieckiej ukoronowanej. Są do nabycia w zakrystii, przykładowy egzemplarz znajduje się w kruchcie kościoła.

• 11 listopada rocznica odzyskania niepodległości.

Msze:
 8.00
10.00 – msza za Ojczyznę z oficjalnymi delegacjami i pocztami sztandarowymi z naszej gminy. Po mszy część artystyczna.
Również po tej mszy wyruszy kolejny już: „Niepodległościowy Rajd Ojców z Dziećmi”. Uczestnicy rajdu udadzą się do Porąb do miejsca upamiętniającego wydarzenia Powstania Styczniowego,  następnie zapraszamy na ognisko. Pamiętajmy o kamizelkach odblaskowych.

• Za tydzień zbiórka do puszek w dniu solidarności z Kościołem Prześladowanym.

• Parafia Ostrów zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Początek poniedziałek 13 listopada godz. 19.00.

• Ogłoszenie gminne:Zapraszamy 12 listopada na „II Dzień z historią Gminy Wiązowna”, spotykamy się przy kościele w Wiązownie. Będzie można podziwiać grupy rekonstrukcyjne, posłuchać opowieści o lokalnej historii oraz obejrzeć wystawę o warszawskich kolejach dojazdowych. Piknik potrwa od 11.00 do 16.00.

• Restauracja Soplicówka zaprasza na koncert patriotyczny pieśni i poezji 10 listopada o 18.00 – wstęp wolny.