XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki: roczne – modlitwa za naszych bliskich zmarłych ma miejsce w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 7.30 oraz jednorazowe na 1 i 2 listopada. W Uroczystość Wszystkich Świętych, będzie również możliwość zamówienia ich na cmentarzu.

• W poniedziałek nabożeństwo różańcowe o 17:15 przybierze inną formę, niż dotychczas. Wspólnie utworzymy różaniec. Naszą modlitwą różańcową otoczymy nasz kościół modląc się za naszą Ojczyznę. Długi sznur otoczy naszą świątynię; koralikami różańca będziemy MY – modlący się wspólnie. Dłońmi będziemy trzymać sznur.

Dodatkowo prosimy aby każdy przyniósł biały znicz, z nich również utworzymy różaniec, a następnie postawimy w grocie Matki Bożej. Pamiętajcie proszę, aby ubrać się ciepło. Na świeżym powietrzu spędzimy około godziny.

We wtorek 1.11 przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.

– 8.00 – w kościele

– 10.00 – w kościele

– 11.30 – na cmentarzu parafialnym, rozpocznie się modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, następnie zostanie odprawiona msza św. w ich intencji. Po mszy św. zapraszamy pod kaplicę osoby chcące, aby dokonał się obrzęd błogosławieństwa nowych pomników nagrobnych.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Na czas świąteczny przy cmentarzu dla Państwa wygody zostanie zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkową oraz została zamówiona przez parafię toaleta przenośna.

• Środa 2.11 Dzień Zaduszny.

Msze św.

– 8.00

– 10.00 w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. Po mszy odmówimy różaniec z wyczytaniem naszych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

– 18.00 – msza św. wieczorna

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy posprzątany teren wokół śmietników.

• Pierwszy czwartek miesiąca.

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana Od godz. 23.00 do północy „Godzina Święta” – nasze czuwanie w ciszy z Jezusem Eucharystycznym

• Pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – pierwsza msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią,

– od 17.00 – spowiedź,

– 18.00 msza św.

– 8.00 – 20.30 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Adorację od 19.00 do 20.30 poprowadzą rodziny z Ekip Notre Dame.

Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

• Pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec. Otwieramy listę na nowy rok prenumeraty miesięcznika Różaniec.

• Dzisiaj zapraszamy po mszy o 12.45 na występ muzyczny naszej scholii młodzieżowej z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, a o godz. 19.00 na koncert muzyki chrześcijańskiej  „Do głębi” w wykonaniu Marcina Wargockiego.

• Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie o godz. 19.00.