XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły

śp. Alina Stankiewicz l. 65 z Czarnówki

śp. Halina Woźnica l. 78 z Porąb

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziś po mszach św. odbywa się zbiórka do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym.

• Dziś na mszy św. wieczornej będziemy gościli w naszej parafii zespół „Falenica dla Jezusa”, a po Eucharystii zapraszamy na modlitwę Uwielbienia.

• Przeżywamy Dzień z historią Gminy Wiązowna – piknik historyczny w godzinach od 9.00 do 15.00 na terenie przy naszym kościele. Organizatorzy przewidują atrakcje dla całej rodziny.

• W tygodniku IDZIEMY: z gościną w Zuzeli, gdzie wychował się ks. Kardynał Stefan Wyszyński. A w GOŚCIU NIEDZIELNYM o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość.

• Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie oraz Duszpasterstwo Rodzin diecezji warszawsko-praskiej zaprasza wszystkie Małżeństwa i Narzeczonych na bezpłatne diecezjalne Warsztaty Małżeńskie od 21 do 23 listopada, w godz. od 19:00 do 21:00. Jak co roku odbywać się one będą w Sali kurialnej przy katedrze warszawsko-praskiej. W tym roku kręgi DK z naszej parafii zachęcają do skorzystania z nowej możliwości obejrzenia bezpośredniej transmisji warsztatów w naszym kościele. Dla Rodziców, którzy w nie mają z kim zostawić dzieci zapewnimy opiekę na czas trwania projekcji, ale by była ona bezpieczna, potrzebujemy oszacować liczbę i wiek dzieci, które prosimy zgłaszać do przyszłej niedzieli w zakrystii.

• „Rekolekcje dla rodziców zbuntowanych nastolatków” – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

• Jutro 11.11 przypada 101 rocznica odzyskania Niepodległości.

– 8.00 – msza św. o godz. 8.00.

– 10.00 – msza św. za Ojczyznę wraz z gminnymi obchodami Święta Niepodległości. Zapraszam do udziału poczty sztandarowe. Podczas mszy św. nastąpi nadanie tytułu: „Honorowy Obywatel Gminy Wiązowna”. Ten zaszczytny tytuł został przyznany bratu Danielowi Tomaszowi Klochowi z zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, pochodzącemu z Pęclina. Posługuje on na Madagaskarze, gdzie założył stowarzyszenie „Bronimy życia”. Prowadził szkołę przygotowującą chłopców z buszu malgaskiego do zawodu stolarza. Zajmuje się ochroną życia poczętego i ochroną dzieci, które zostały porzucone przez rodziców. Dzięki jego pracy tam, gdzie dociera jego pomoc, udało się zmniejszyć śmiertelność dzieci o 90 proc. Pracuje również z niepełnosprawnymi i matkami samotnie wychowującymi swoje potomstwo. Jest również orędownikiem i propagatorem budowy studni artezyjskich na Madagaskarze. Po mszy św. udamy się pod pomnik AK, gdzie zostaną złożone kwiaty i odśpiewamy Hymn Państwowy, następnie odbędzie się występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance.

• Pod chórem znajduje się kalendarz parafialny na 2020 r. Dochód przeznaczony jest na VII Wieczór Uwielbienia.

• Nasza parafia włącza się w akcję „Polak z sercem!”.

To działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. W dniach 10-24 listopada 2019 roku będziemy przeprowadzać zbiórkę: żywności z długim terminem ważności, środków chemicznych, artykułów szkolnych i biurowych, by wyposażyć świetlice dla młodzieży na Kresach. Lista produktów znajduje się na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej. Produkty można przynosić do zakrystii. Szczegóły akcji na stronie Polak z sercem!

• Za tydzień taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

• Z przykrością zawiadamiamy, iż w naszej Świątyni doszło w minioną środę, przed mszą św. poranną, do incydentu. Do kościoła wtargnęła osoba, przez nikogo nie rozpoznana prawdopodobnie w stanie niepoczytalności, która usiłowała zakłócić modlitwę. Dzięki postawie obecnych wiernych, osoba ta opuściła świątynię, zagrażając jej podpaleniem. Podjęte wspólnie z Policją działania doprowadziły do rozpoznania i ujęcia sprawcy tego czynu. Osoba ta otrzymała dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do świątyni. Ta sytuacja, to nowe okoliczności, z którymi zetknęliśmy się po raz pierwszy. Jest to dla nas wszystkich przestroga: nawet tu w spokojnej Gliniance mogą mieć miejsce zdarzenia, o których w zasadzie czytamy w prasie lub oglądamy w telewizji. Przekazujemy tę informację w trosce o nasz kościół i naszych parafian. Polecajmy tę osobę dobremu Bogu, przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.