XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Jan Kloch lat 86 z Dobrzyńca

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Przeżywając 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, zapraszamy na mszę św. za Ojczyznę o godz. 10.00. Zapraszamy delegacje z pocztami sztandarowymi.

Po mszy  wyruszy kolejny już Niepodległościowy Rajd Rodziców z Dziećmi. Uczestnicy udadzą się do Porąb do miejsca upamiętniającego wydarzenia Powstania Styczniowego. Pamiętajmy o kamizelkach odblaskowych, zniczach i flagach przy rowerach. O godz. 12.00 wspólne odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, a na koniec pieczenie kiełbasek przy ognisku.

• Ks. Bp Romuald Kamiński zaprasza wszystkich Jubilatów, obchodzących w tym roku 50. i 25. Lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, na dziękczynną Eucharystię. Będzie jej przewodniczył w sobotę, 17 listopada, o godzinie 12.00 w Bazylice Katedralnej. Jubilatów zapraszamy do zapisywania się w zakrystii, aby razem pojechać podziękować za Wasze małżeństwa.

• Zapraszamy w przyszłą niedzielę na koncert: „Raduj się Matko, Polsko” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystąpi Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa, który zabierze nas w muzyczną podróż przez osiem wieków naszej wspaniałej historii i kultury. Zabrzmią utwory sakralne i świeckie, w tym oczywiście znane wszystkim pieśni patriotyczne. Usłyszymy też dzieła wybitnych kompozytorów, m.in. Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego, napisane do słów takich poetów jak Jan Kochanowski, Ignacy Krasicki, Maria Konopnicka czy Krzysztof Kamil Baczyński. Poznamy także okoliczności powstania tych utworów. Niedziela 18 listopada po mszy św. wieczornej.

• Bóg zapłać mieszkańcom Józefowa za ofiarę na remont ogrodzenia.

• Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

• Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 25 listopada o 19.00.

• Dziś odbywa się zbiórka na pomoc Kościołowi prześladowanemu, szczególnie w Pakistanie. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

• Prasa katolicka poświęcona tematyce niepodległościowej znajduje się pod chórem. Zapraszamy do lektury.