XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Edward Jędruchniewicz lat 73 z Górek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziś o godz. 12.45, młodzież przystąpi do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli ks. bp Romuald Kamiński

• Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia czasu nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej:

– Osobom, które w poniedziałek przyszły posprzątać teren wokół świątyni i samą świątynię.

– Wszystkim, którzy udekorowali swoje domy, kapliczki.

– Panu Sławomirowi i Mirosławowi Kobza za przygotowanie postumentu pod Ikonę i Ewangeliarz. Będą one służyły w całym dekanacie.

– Państwu Wróbel za piękne kwiaty do naszej świątyni, Pani Krystynie Witkowskiej za ich ułożenie.

– Tym, którzy podjęli trud czuwania i prowadzenia modlitw w tym czasie.

– Naszemu chórowi parafialnemu z Panem Borysem.

– Naszym strażakom, za eskortowanie samochodu kaplicy.

– Naszym Paniom Dyrektor, za piękny czas wspólnej modlitwy w gronie szkolnym.

– Panu Tadeuszowi i Pani Marysi, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z Mateuszem Całką, który czuwał nad całością.

– Serdeczne Bóg zapłać Wam wszystkim za to co uczyniliście dla Matki Najświętszej.

• Słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy zorganizowali wczorajszy Niepodległościowy Rajd ojców z dziećmi: Państwu Sokołowskim, Pani Bożenie Brewczyńskiej, sołtys z Porąb, gdzie udali się na ognisko uczestnicy rajdu, ojcom i dzieciom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie.

• Dziś zbiórka do puszek w dniu solidarności z Kościołem Prześladowanym

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy o tożsamości narodowej, a w Gościu Niedzielnym o Niedzieli solidarności z Kościołem prześladowanym – co roku 100 tyś naszych braci o sióstr ginie za wiarę.

• Parafia Ostrów zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, początek jutro godz. 19.00.

• W zakrystii są do nabycia wizerunki koronowanej Matki Bożej Glinieckiej.

• Dziś „II Dzień z historią Gminy Wiązowna”, spotykamy się przy kościele w Wiązownie. Będzie można podziwiać grupy rekonstrukcyjne, posłuchać opowieści o lokalnej historii oraz obejrzeć wystawę o warszawskich kolejach dojazdowych. Piknik potrwa od 11.00 do 16.00.