XXXII Niedziela Zwykła – 6.11.2022

• Pamiętajmy, że wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
    1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• Dzisiaj zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na spotkanie o godz. 19.00.

• W środę przypada Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

• W piątek przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze święte o 8.00, 10.00 za naszą Ojczyznę i o 18.00. Po mszy o 10.00 zapalimy znicze przy pomnikach na terenie kościelnym. Przynieśmy zatem białe i czerwone znicze. Odśpiewamy razem hymn narodowy. Tego dnia bp Ordynariusz udziela dyspensy od postu piątkowego.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek z okazji XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

• W ubiegłym miesiącu zainaugurowaliśmy w naszej parafii comiesięczne „Wieczorki biblijne”. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 50 osób. Zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania Słowa Bożego, do nauki jak je czytać i rozumieć. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 19 listopada o godzinie 16.00. Poprowadzi je, tak jak poprzednio, o. prof. Waldemar Linke.

• Z przykrością zawiadamiam, że podczas ostatniego nabożeństwa różańcowego, miał miejsce incydent zakłócający przebieg modlitwy. Zdarzenie to zostało zgłoszone na Policję. Dziękujemy osobom, które zgodziły się wystąpić w roli świadka.

• Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch zapraszamy do zakrystii po odbiór dokumentów.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Bohaterowie naszej niepodległości.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Samotność we współczesnym świecie