XXXII Niedziela Zwykła – 8.11.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli

śp. Jan Makos l.94 z Rzakty

śp. Grzegorz Klimek l.52 z Rzakty – pogrzeb w czwartek o 14.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• W środę 11.11 przypada 102 rocznica odzyskania Niepodległości.

Msze święte o:

– 8.00,

– 10.00 msza za naszą Ojczyznę – po mszy zapalimy znicze przy pomnikach na terenie kościelnym. Przynieśmy zatem białe i czerwone znicze. Odśpiewamy razem Hymn Narodowy

– 18.00

• W naszej parafii witamy ks. Janusza Umerle, który pełni funkcje rezydenta. Życzymy błogosławionego czasu w naszej wspólnocie parafialnej.

• Pod chórem znajduje się książeczka z modlitwami za dusze w czyśćcu cierpiące.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek z okazji XII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej.

• Za tydzień taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

• Bóg zapłać za ofiary na nasze nowe dzwony oraz na utrzymanie naszej parafii.

• W tygodniku IDZIEMY: Tylko nieliczni wiedzieli, że nosi stygmaty. Przeszła przez życie cicho, ratując ofiarowywanymi cierpieniami wiele dusz kapłanów, zakonników i sióstr. Rusza proces beatyfikacyjny s. Wandy Boniszewskiej z bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: „W służbie niewidomym” – była zawsze otwarta na drugiego człowieka, pełna dobroci i pokoju. Matka Elżbieta Czacka wkrótce zostanie ogłoszona błogosławioną.