XXXIII Niedziela Zwykła – 14.11.2021

• Zapraszamy młodzież na spotkania ze Słowem Bożym, które będą prowadzić skauci. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00 w organistówce.

• W czwartek  18.11 przypada Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, której relikwie i wizerunek znajdują się w naszej świątyni.

• W przyszłą niedzielę 21.11 o godz. 12.30 zapraszamy do organistówki na Rodzinne warsztaty tworzenia lampionów adwentowych.

Zapisy na stronie GOK Wiązowna lub pod nr. tel. 22 180 00 41.

• Powoli szykujemy się do okresu Adwentu i mszy św. roratnich.

Zwracamy się z prośbą o powrót do organizacji porannego kakao dla dzieci. Potrzebne są chętne osoby do pieczenia ciasta, osoby do zabezpieczenia w kamizelkach odblaskowych przejścia dzieci do organistówki i jednej osoby do koordynowania spraw kuchennych w organistówce.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc potrzebującym w Libanie, a za tydzień na rzecz pomocy migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

• W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności.

Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

• Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami o św. o. Papczyńskim, apostole Mazowsza, którego relikwie wprowadzimy do naszej świątyni, 5 grudnia. Dokona tego nasz parafianin ks. Klaudiusz Rokicki ze zgromadzenia ks. Marianów, założonego przez św. o. Papczyńskiego.

• W tygodniku IDZIEMY: O skali prześladowań chrześcijan na świecie, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Dylematy jałmużny. Ten dylemat przeżywał zapewne każdy z dorosłych chrześcijan przynajmniej raz w życiu: dać jałmużnę czy jej nie dać komuś, kto o nią prosi?