XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Mirosław Kołodziejczyk l. 64 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie oraz Duszpasterstwo Rodzin diecezji warszawsko-praskiej zaprasza wszystkie Małżeństwa i Narzeczonych na bezpłatne diecezjalne Warsztaty Małżeńskie od 21 do 23 listopada, w godz. od 19:00 do 21:00. Jak co roku odbywać się one będą w Sali kurialnej przy katedrze warszawsko-praskiej.

W tym roku kręgi DK z naszej parafii zachęcają do skorzystania z nowej możliwości obejrzenia bezpośredniej transmisji warsztatów w naszym kościele. Dla Rodziców, którzy w nie mają z kim zostawić dzieci zapewnimy opiekę na czas trwania projekcji, ale by była ona bezpieczna, potrzebujemy oszacować liczbę i wiek dzieci, które prosimy zgłaszać do przyszłej niedzieli w zakrystii.

• Nasza parafia włączyła się w akcję „Polak z sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Do 24 listopada będziemy przeprowadzać zbiórkę żywności z długim terminem ważności, środków chemicznych, artykułów szkolnych i biurowych, by wyposażyć świetlice dla młodzieży na Kresach. Lista produktów znajduje się na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej. Produkty można przynosić do zakrystii a ofiary składać do puszki pod chórem.

• Zapraszamy na warsztaty dla ojców: „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Warsztaty odbędą się w przedszkolu Karolek w dniach 29-30 listopada. Bliższe informacje na plakacie.

• Zapraszamy na cykl spotkań otwartych dla małżeństw i narzeczonych: Małżeństwo na nowo odczytane” Informacje na plakacie.

• Za tydzień w niedzielę 24.11 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny.

• Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Was drodzy parafianie, o pomoc w zorganizowaniu naszych spotkań roratnich dla naszych dzieci. Jest to już nasza piękna tradycja. Potrzebne są osoby dorosłe do koordynacji przygotowania porannego kakao, wypieku ciast drożdżowych. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Uśmiechamy się też do Was jak co roku o pomoc w zorganizowaniu nagród dla dzieci.

• Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania za tydzień w niedzielę 24.11 o 19.00.

• W tygodniku IDZIEMY przybliżenie postaci św. kard. Newmana kanonizowanego 13 października b.r. W GOŚCIU NIEDZIELNYM bohaterka filmu „Nieplanowane” opowiada o swoim nawróceniu.