Zakończenia etapu diecezjalnego „Synodu o Synodalności”

Drogie Siostry i Drodzy Bracia,

Z dniem 01. czerwca 2022 r. zakończył się diecezjalny etap „Synodu o Synodalności”. Ogółem wypełniliśmy  66 szt. ankiet synodalnych, a w tym: 18 – opracowanych przez nasze wspólnoty modlitewne, 18 – indywidualnych (podpisanych przez osoby wypełniające) oraz 30 – sporządzonych anonimowo. To nie są jednak pełne dane, gdyż nie obejmują one tych osób, które złożyły swoje ankiety drogą elektroniczną lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

W ocenie Diecezjalnego Zespołu Synodalnego nasza parafia wypadła bardzo dobrze i zajęła pierwsze miejsce w Dekanacie Otwockim. To niewątpliwie zaszczytna ocena, za którą należy podziękować wszystkim tym, którzy podjęli wyzwanie wypełnienia ankiety synodalnej. Nie była ona łatwa i wymagała poważnych przemyśleń. Wielu z nas podejmowało ten trud wielokrotnie, rozkładając udzielenie odpowiedzi na kilka dni, uznając ważność swojego głosu w procesie synodalnym.

Wszystkim osobom, które podjęły się tego trudu składam wyrazy uznania i szacunku, a nade wszystko podziękowania za Wasze zaangażowanie. W sposób szczególny dziękuję księżom posługującym w naszej parafii. Ta wysoka ocena to przecież efekt Waszej codziennej posługi, Waszej życzliwej postawy i otwartości. Odrębne słowa wdzięczności pragnę skierować do członków naszego Zespołu Synodalnego: Joli, Mileny i Ewy. Bez waszej pracy i zaangażowania nie byłoby tej – jakże dobrej – oceny. Miło było kierować tak odpowiedzialnym Zespołem.

Wszystkich polecam serdecznej opiece Matki Bożej Glinieckiej.

KOORDYNATOR
Parafialnego Zespołu Synodalnego