Różaniec Rodziców

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane Różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej Róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Nie ma konieczności stałych spotkań .W naszej Parafii wszyscy rodzice modlący się za swoje dzieci mogą spotkać co roku na wspólnej modlitwie 8 grudnia w dniu Święta Matki Bożej i ponowić Akt Zawierzenia.

Dołączając do Różańca Rodziców dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom – i to codziennie – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask), a także, pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę – jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec! Dzięki temu rozwijamy również naszą osobistą modlitwę, często jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie.

W naszej Parafii, Różaniec Rodziców został zapoczątkowany w 2010 r., 8 grudnia 2010 r. pierwsza Róża pw. Św. Joanny Beretta Mola uroczystym Aktem Zawierzenia rozpoczęła swoją działalność. W następnym roku powstały trzy kolejne Róże : Św. Jana Bosko, Św. Ojca Pio i Św. Jana Pawła II. Kolejne lata pokazały jak wielkie jest pragnienie rodziców, aby otaczać swoje dzieci modlitwa różańcową. Do 2017 r powstały 4 kolejne Róże: Św. Katarzyny ze Sieny, Św. Moniki, Św. Rity i Św. Anny. Obecnie tworzy się Dziewiąta już Róża. Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować swoim dzieciom taką formę modlitwy serdecznie zapraszamy.

Do tej formy modlitwy może dołączyć praktycznie każdy. Wszelkie szczegółowe informacje na temat Różańca Rodziców można uzyskać  na stronie www.rozaniecrodzicow.pl.

Justyna Michalik 661974331