Po zbiórce Wilczków Glinieckich Wędrowników Mamy Róży.

Kolejny raz grupa chłopców z naszej parafii przeżyła męską przygodę na zbiórce wilczkowej nad Świdrem. Wilczki uczyły się krzesania ognia za pomocą krzesiwa, rozpoczęły też budowę szałasu. Na podwieczorek zjedliśmy „gady z ogniska”. Są to specjalne chlebki z dodatkiem rodzynek, które nawija się na kij i piecze nad ogniem. Można je potem wypełnić dżemem albo nutellą, dzięki czemu smakują jeszcze lepiej 🙂

Porozmawialiśmy też o zdobywaniu sprawności wilczkowych. Są one podzielone na zadania dotyczące rozwoju duchowego, społecznego, poznawania przyrody, umiejętności bycia pomocnym w rodzinie, a także w grupie rówieśniczej – podczas nauki, zabawy i odpoczynku. Zdobycie sprawności wymaga wykonania zadań podzielonych na cztery zbiórki.

Zbiórki wilczkowe dla dziewcząt i chłopców w wieku od 6 do 11 lat są organizowane dwa razy w miesiącu. Kontakt do organizatorów znajdziecie na stronie parafialnej w zakładce Wędrowników Mamy Róży.