Wędrownicy w parafii św. Wawrzyńca

W naszej parafii działają grupy skautowe Wędrowników. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Nasze zbiórki planujemy w taki sposób, aby realizować cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. Dbamy o to, aby w duchu cnót skautowych – szczerości, ofiarności i czystości – budować wspólnotę nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat (wilczki) i młodzież (skauci i skautki). Prowadzimy oddzielne grupy dla chłopców (Wędrownicy św. Maksymiliana Kolbe) i dla dziewczynek (Wędrowniczki bł. Mamy Róży).

Najłatwiej spotkać nas na Mszy św. o 18:00 w trzecią niedzielę miesiąca. Nasze skautki przygotowują wtedy oprawę muzyczną i czytania.

Kontakt do osób odpowiedzialnych za grupy skautowe:
– wilczki (dziewczynki) – akela Ola tel. 692 777 793
– wilczki (chłopcy) – akela Jurek tel. 604 216 810
– skauci i skautki – szef gniazda Maciek tel. 602 741670

lub przez formularz kontaktowy.

Czuwaj!