VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024

• Dzisiaj z racji wspomnienia NMP z Lourdes (Światowy Dzień Chorych) msza św. o godz. 10.00 w intencji chorych, a po niej zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Natomiast Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego zaprasza na Modlitwę Uwielbienia na godz.19.00, po Eucharystii, która będzie sprawowana w ich oprawie muzycznej.

• Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

• W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post.

• Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, 18.00, oraz o 19.30. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły od pokarmów mięsnych jak również post ilościowy, tzn. jeden posiłek do syta. Rozpoczynając Wielki Post zachęcamy do udziału w naszym V parafialnym szturmie do nieba „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorącą modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami wspierają duchowo naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 dla dzieci. Na pierwszym nabożeństwie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje krzyżyki. Natomiast dla dorosłych nabożeństwo o godz. 19.00. Najbliższe poprowadzi Wspólnota Oblubienicy Ducha Św.

• Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz.10.00.

• Wojownicy Maryi zapraszają 16 lutego w piątek na Noc modlitwy o błogosławieństwo dla Polski. Szczegóły na plakacie.

• W sobotę zapraszamy na spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania na spotkanie w ramach dekanatów otwockich. Wyjazd autokarem o godz. 14.10. Szczegóły na parafialnym FB.

• W niedzielę 18 lutego o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się nasze kolejne spotkanie biblijne. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliskie jest Słowo Boże.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca
    śp. Jerzy Flisiński l.66 z Dobrzyńca
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen.

• Zapraszamy do lektury:
    IDZIEMY: Jak towarzyszyć choremu?
    GOŚĆ NIEDZIELNY: rozmowa z Marcinem Zielińskim, którego będziemy gościli na tegorocznym Wieczorze Uwielbienia.