Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

• Dzisiaj msze św. o 6.00 – Rezurekcja, 10.00, 11.30, 12.45. Nie ma mszy św. o godz. 18.00.

• Poniedziałek Wielkanocny: msze św. jak w niedzielę, bez mszy o godz. 18.00.

• W Wielki Piątek, rozpoczęła się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia. Odprawiamy ją codziennie po mszy św. porannej.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Świętym Triduum Paschalnym

Bóg zapłać za przygotowanie tego pięknego czasu:

• Panu Borysowi z Chórem parafialnym.
    • Liturgicznej Służbie Ołtarza,
    • Panom Tomaszowi Gołebiowskiemu, Janowi Kalińskiemu, Arturowi Karkosa, Bartłomiejowi Kaczalskiemu za przygotowanie Grobu Pańskiego.
    • Wspólnocie Oblubienicy Ducha Świętego za przygotowanie ciemnicy
    • Panu Tadeuszowi za przygotowanie świątyni
    • Pani Krystynie Witkowskiej za dekoracje kościoła
    • Strażakom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie
    • Wspólnocie Oblubienicy Ducha Świętego oraz Panu Kazikowi Nowakowi wraz z innymi Panami, za prowadzenie czuwania przy Jezusie Eucharystycznym.

• W tym tygodniu przypadają:

Pierwszy czwartek miesiąca

– o godz. 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią

– od godz. 23.00 do północy – Godzina Święta – nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque

Pierwszy piątek miesiąca

– o godz.7.30 msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią.

– od godz. 17.00 spowiedź,

– o godz. 18.00 msza św.

–  całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna.

Tego dnia ks. Proboszcz uda się z sakramentami do chorych.

Pierwsza sobota miesiąca, czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej

– o godz. 7.30 msza św.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec.

• Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Miłosierdzia, dodatkowa msza św. o godz. 15.00 w intencjach zbiorowych poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia taca przeznaczona jest na Caritas naszej diecezji.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej w tematyce wielkanocnej.