XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Grzegorz Piekarski l.40

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziś o 11.30 msza odpustowa, po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

• Witamy w naszej parafii ks. Marcina Bodziaka, który jest z nami od 4 do 15 sierpnia, na czas trwania pielgrzymki na Jasną Górę, gdzie wraz z grupą Biało-Złotą pielgrzymują nasi parafianie pod przewodnictwem naszego ks. Proboszcza.

• Od jutra (poniedziałek 06.08) zaczyna się nasze parafialne pielgrzymowanie w łączności duchowej z pątnikami podążającymi na Jasną Górę.

Spotykamy się od poniedziałku do soboty.

Po przyjściu grup pielgrzymkowych, które będą witane tradycyjnie wodą święconą w drzwiach kościoła, msza św. o godz. 19.45, następnie Różaniec i Apel Jasnogórski o godz.21:00. Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło, które istnieje w naszej parafii.

• Jutro (06.08) przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze o 7:30 i 19:45.

• W środę msza wieczorna będzie o godz. 19:45, a nie jak zwykle o 18.00.

• Powiat Otwocki zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się 15 sierpnia w miejscowości Kąty w gminie Kołbiel.

• Dożynki diecezjalne 26 sierpnia.

Msza św., której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk o godz. 13.00 na błoniach przykościelnych. Nie ma tego dnia mszy o 18.00.

• W szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na Gminne obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia br. w Wiązownie w kościele pw. św. Wojciecha oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.

• W tygodniku IDZIEMY: „Tajemnice Ojca Pio”, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM o tajemnicy powołania kapłańskiego opowiada ks. Tomasz Szałanda.