Zwycięstwo naszej Parafianki w Sacrosongu – 7.11.2020

https://youtu.be/6KLSmWZxZxw
7 listopada 2020 r. nasza parafianka Monika Sokołowska zwyciężyła w kategorii soliści dorośli Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong DWP, wykonując po jednym utworze religijnym i patriotycznym. Tegoroczny festiwal miał formę on-line, uczestnicy wysyłali swoje nagrania, które potem podlegały ocenie jurorów. W związku ze stanem epidemii, tylko kilkoro laureatów mogło wziąć udział w nabożeństwie-koncercie na zakończenie wydarzenia w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku na Kresach.

Warto przypomnieć, że syn Moniki, Benedykt, w czerwcu 2019 r. również wziął udział w Sacrosongu, zdobywając wówczas III miejsce w kategorii solistów – młodzieży.

Festiwal, którego pierwsza odsłona miała miejsce w 1994 r. w katedrze warszawsko-praskiej, od 2013 r. odbywa się w Otwocku, a od kilku lat gości również wykonawców zagranicznych.

Celem głównym Festiwalu jest dziękczynienie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Jego dary dla ludzi, chodzi tu głównie o dar życia i jego bogatego dziedzictwa, które tworzy kultura narodowa, muzyka religijna i patriotyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image