XXXII Niedziela zwykła – 7.11.2021

• Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• Bóg zapłać panom z naszej parafii, którzy ofiarowali swój czas dla Niepokalanej i uczestniczyli w Bydgoszczy w ogólnopolskim spotkaniu formacyjnym dla mężczyzn.

• Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• We wtorek 9.11 przypada Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

• W czwartek 11.11 przypada 103 rocznica Odzyskania Niepodległości.

Msze św.

– o 8.00,

– 10.00 za naszą Ojczyznę

– o 18.00.

Po mszy o 10.00 zapalimy znicze przy pomnikach na terenie kościelnym. Przynieśmy zatem białe i czerwone znicze. Odśpiewamy razem Hymn Narodowy.

• W naszej parafii witamy ks. Grzegorza Walkiewicza, który pełni funkcję rezydenta i na co dzień zajmuje się fundacją błog. Ks Ignacego Kłopotowskiego, zrzeszającą media naszej diecezji. Życzymy błogosławionego czasu w naszej wspólnocie parafialnej.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek z okazji XIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

• W tygodniku IDZIEMY o grupach rekonstrukcyjnych, które cieszą się coraz większą popularnością, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: o niezwykłym małżeństwie Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę.

• GOK w Wiązownie zaprasza na wyjazd do Sali widowiskowej zespołu „Mazowsze” w Otrębusach na spektakl „Mira i Tadeusz”. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.