I Niedziela Adwentu  – 3.12.2023

• Od poniedziałku do piątku zapraszamy na godz. 6.45 na msze św. roratnie.

Podczas tegorocznego Adwentu towarzyszyć nam będzie postać św. Franciszka, który 800 lat temu w grudniu 1223 r wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową szopkę. Na jutrzejszych Roratach dzieci otrzymają plansze roratnie. Dziękujemy osobom, które zgłosiły do organizacji porannego poczęstunku dla dzieci, ale potrzebujemy jeszcze chętnych do pomocy w pieczeniu ciasta.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek Benedyktynek w Warszawie, które na co dzień żyją za ścisłą klauzurą, gdzie trwając na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwą.

• Są już świece Caritas, w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom, również w zakrystii.

• pierwszy czwartek miesiąca

–  6.45 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.

– 23.00 – 00.00 – Godzina Święta, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym.

• W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze św. o godz. 6.45, 10.00 i 18.00.

O godz. 12.00 „Godzina Łaski”. Matka Boża podczas objawień w Montichiari-Fontanelle powiedziła: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Na Mszy o godz. 18.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św, otrzymają medaliki Niepokalanej. Tego dnia nie obowiązuje post.

• Teatr Piaskowej Animacji zaprasza na przedstawienie „Święty Mikołaj – historia prawdziwa” w sobotę na godz. 16.00 w Sali gimnastycznej dawnego gimnazjum.

• Społeczność Szkoły Podstawowej w Gliniance zaprasza na świąteczne targowisko w niedzielę 10 grudnia w godz.10.00 – 13.00.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• W III niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje, które poprowadzi o Sylwester Gąglewski, franciszkanin, który wprowadzi do naszej parafii relikwie św. Ojca Maksymiliana Kolbe, patrona Rycerstwa w naszej parafii. Pod chórem znajdują się publikacje poświęcone o Kolbe.

• Zapraszamy rodziny, dzieci, dorosłych do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na sztukę teatralną. W tym roku alumni przedstawią swój autorski spektakl zatytułowany “I co teraz?” Akcja dramatu opowiada o podróży głównego bohatera, Feliksa, w poszukiwaniu szczęścia. Bohater przemierzy kolorowe krainy, symbolizujące wartości, w których współcześnie ludzie upatrują nadziei na szczęście. Wyprawa ta będzie baśniową podróżą w głąb siebie. Wyjazd autokarem 5 grudnia (wtorek) o godz. 16.30. Zapisy w zakrystii. Dla LSO dofinansowanie z funduszu ministranckiego.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga Ojca

śp. Barbara Ignaciuk 62l z Rzakty.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Amen.

• Prasa katolicka:

IDZIEMY: o. Jacek Salij o godności ludzkiego ciała.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Adwentowy czas ze św. Franciszkiem.