Idziemy na Jasna Górę!

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna jest pielgrzymką młodzieży metropolii warszawskiej. Na Jasną Górę pielgrzymuje od 1981, ale jej początków trzeba szukać w drugiej połowie lat 70. XX w.
Pomysł jej organizacji wyszedł od księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego, który zaproponował stworzenie pielgrzymki łączącej sanktuaria maryjne Mazowsza.
Nasza Parafia jest obecnie szczególnie związana z grupą Biało-Złotą, której przewodniczy nasz Proboszcz ks. Piotr. Grupa Biało-Złota wędruje w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę już od 1991 roku. Jej pierwszym Przewodnikiem był ksiądz Andrzej Kopczyński.
To jedna z najbardziej rozśpiewanych i energicznych grup WAPM, w której na długo przed wyruszeniem na szlak trwają gorące przygotowania. Jest także bardzo zróżnicowaną grupą – nie tylko ze względu na wiek, ale także na zainteresowania, poglądy, dlatego każdy może być pewien, że znajdzie u nas coś dla siebie, swoją formę modlitwy, która przyniesie najlepsze owoce.
Pielgrzymom 37. WAPM towarzyszy w tym roku szczególne hasło, słowa wypowiedziane przez Chrystusa z Krzyża do ukochanego ucznia, jedne z ostatnich, ale jakże ważnych i wiele wynoszących.
„Synu! Oto Matka twoja!” słowa wielkiej tajemnicy, wielkiego zadania i posłannictwa.
Nasz Pan daje każdemu z nas wielki dar. Tak jak ofiarował swoją Matkę uczniowi, tak ofiarowuje Ją i nam, jako szczególną pomoc, drogowskaz prowadzący do Niego.
Wyruszając do Maryi zatrzymujemy się często nad tą tajemnicą, nad Zwiastowaniem, ale przede wszystkim nad Krzyżem. Jedną z takich chwil jest Msza św. w Niepokalanowie u Ojców Franciszkanów, której przewodniczy Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk. Nagranie transmisji z tej Mszy św. w tym roku można obejrzeć poniżej. Pielgrzymka trwa od 5 do 14 sierpnia.

Msza Święta w Niepokalanowie

Posted by Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna on Sonntag, 6. August 2017

Źródło:
http://www.wapm.waw.pl
http://www.bialozlota.org/?m=1
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Warszawska_Akademicka_Pielgrzymka_Metropolitalna
https://www.facebook.com/bz.wapm.mmz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image