II Niedziela Adwentu – 4.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 • Rekolekcje adwentowe prowadzi ks. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny kapłanów warmińskich i Seminarium Duchownego w Elblągu. Mottem naszych spotkań będą słowa z orędzia gietrzwałdzkiego  „Nie smućcie się, bo ja zawsze będę przy was”.

Dziś Msze św. tak jak zawsze.

Poniedziałek: 8.00, 10.00, 11.30 spotkanie dla dzieci klas I – III, 12.15 dla uczniów klas IV-VIII z SP Glinianka 17.00, 19.00

Wtorek: 8.00, 10.00, 12.00 w szkole w Górkach 17.00, 19.00.

Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi.

 

 • W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 12.00 „Godzina Łaski”. Matka Boża podczas objawień w Montichiari-Fontanelle powiedziła: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Na mszy o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Niepokalanej.

 

 • W niedzielę 11 grudnia odbędzie się Procesja Różańcowa za Polskę, która wyruszy z Archikatedry warszawskiej po Mszy św. o godz. 12.30. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

 

 • Bóg zapłać za tak liczny udział w porannych mszach św. roratnich, dziękujemy dzieciom i dorosłym i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie porannego poczęstunku dla najmłodszych.

 

 • W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek Benedyktynek w Warszawie, które na co dzień żyją za ścisłą klauzurą. Siostry, które trwają na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwą. W ich klasztorze znajduje się wizerunek Matki Bożej Glinieckiej.

 

 • Są też już do nabycia świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom, również w zakrystii.

 

 • Do 6 grudnia zbieramy odzież zimową/koce które chcemy przekazać do ks. Stanisława z Ukrainy z parafii w Starokonstatynowie, który prosi nas o pomoc. Paczki można przynosić na ganek na plebani.

 

 • Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci. Jeżeli macie kogoś, do kogo powinna trafić taka paczka, to prosimy o zgłoszenie.

 

 • Zapraszamy rodziny, dzieci, dorosłych, na spektakl „ Pinokio” w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Wyjazd autokarem w nd. 11 grudnia o 16.50. Zapisy w zakrystii.

 

 • Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 • Na stoliku z prasą: tygodnik Idziemy, Gość Niedzielny i książka „Gietrzwałd 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image