III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 • Rekolekcje adwentowe prowadzi o. Sylwester Gąglewski-franciszkanin.

 

 • Dziś (niedziela) msze św. tak jak zawsze.

W poniedziałek msze o 8.00, 10.00, 11.30 spotkanie dla dzieci klas I – III, 12.15 dla uczniów klas IV-VIII z SP Glinianka 17.00, 19.00

We wtorek msze o 8.00, 10.00, 11.30 w szkole w Górkach 17.00, 19.00.

Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi.

 

 • W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom.

 

 • Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej parafii. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na ten cel. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci.

 

 • Dzisiaj na mszy św. o godz. 18.00, harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju. Jest to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Zapraszamy z lampionami, będziemy też czekali po Eucharystii do godz. 19.00. Następnie kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 

 • W piątek ostatnia msza św. roratnia o godz. 6.45.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom upominków dla dzieci. Jeszcze nam brakuje, żeby obdarować każde dziecko. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie porannego poczęstunku dla dzieci.

 

 • Bóg zapłać mieszkańcom Woli Karczewskiej i Siwianki za świąteczne przyozdobienie kapliczek i krzyży przydrożnych. Fotorelacja na parafialnym FB.

 

 • W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia.

Nie ma mszy św. o godz. 18.00.

Pasterka zostanie odprawiona w kościele parafialnym o północy. Natomiast w kaplicach w Józefowie i Siwiance o godz. 22.00. Msze św. w I i II dzień Świat Bożego Narodzenia w układzie niedzielnym, oprócz mszy o 18.00, której w te dni nie ma.

Drugi dzień świąt to święto św. Szczepana, tego dnia odbędzie się błogosławieństwo owsa.

Taca na pasterce będzie zbierana na Fundusz Obrony życia, a w drugi dzień Świąt na budujące się świątynie naszej diecezji.

 

 • Bractwo Słowa Bożego informuje o przesunięciu terminu Spotkania Biblijnego, które się miało odbyć dziś o godzinie 16.00, na dzień 21 stycznia 2024 r

 

 • Plan Wizyty Duszpasterskiej został zamieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

 

 • XIV Kolędowanie Glinieckie, planowane jest niedzielę 7 stycznia, po mszy św. o godz. 12.45. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się w zakrystii.

 

 • Na stoliku z prasą:

„Czterdzieści siedem lat życia” biografia dwojga ludzi: o. Maksymiliana Kolbe – męczennika z Oświęcimia i Rudolfa Hössa – założyciela oraz komendanta obozu zagłady. Spotykają się w obozie Auschwitz-Birkenau. Obaj przeżyją 47 lat.

Konferencje św Maksymiliana: które wygłosił do braci w Niepokalanowie i Nagasaki. Książka obejmuje integralny tekst z przywróconymi usunięciami cenzury komunistycznej z 1976 roku.

Szaleniec Niepokalanej: życiorys o. Maksymiliana M. Kolbego. przetłumaczony na 11 języków, uwieńczony nagrodą Akademii Francuskiej”.

IDZIEMY: O wspólnocie dla małżeństw przeżywających kryzys „Sychar”

GOŚĆ NIEDZIELNY z dodatkiem świątecznym.

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image