III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Rekolekcje Wielkopostne w V niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi o. Szymon Hiżycki OSB benedyktyn, od 2015 roku opat klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu.

 

  • Dzisiaj o godz. o godz. 11.30 kolejna msza św. w języku polsko – ukraińskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  • W piątek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie o godz. 17.00 zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa.

W naszej parafii:

7.30 msza św.

17.00 Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci

18.00 msza św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji

19.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych

Tego dnia również obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania diecezji warszawsko-praskiej. Z tej okazji tego dnia zostaną odprawione msze święte w Radzyminie oraz w konkatedrze na Kamionku. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy diecezjan, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w tym dziękczynieniu.

 

  • W piątek 8 kwietnia zapraszamy na EDK. W zakrystii można nabyć pakiety na EDK.

 

  • Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach, pokój na świecie.” Zgłosiło się 101 osób, zapraszamy kolejne chętne osoby, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorąca modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami otaczają naszą Wspólnotę Parafialną. Zapisy w zakrystii.

 

  • W nawiązaniu do oświadczenia Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie z dn. 15 marca br., bp Romuald Kamiński pragnę zaapelować o kontynuowanie naszych modlitw. „Duszpasterzy, proszę o zorganizowanie w kościołach naszej diecezji codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz różańca w intencji pokoju na Ukrainie”. W naszej parafii będzie to codziennie po porannej mszy św.

 

  • Nasza Wspólnota Parafialna została poproszona przez księży posługujących w Kijowie o pomoc w zakupie kamizelek kuloodpornych dla wolontariuszy rozwożących zaopatrzenie. Na ten cel będziemy zbierali w przyszłą niedzielę.

 

  • Od 19 do 25 marca trwa II Tydzień Modlitw o Ochronę życia.

 

  • Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Caritas dla Ukrainy

GOŚĆ NIEDZIELNY: Fatima i Rosja

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla najmłodszych

 

  • Prośmy Boga Ojca w naszych modlitwach:

W intencji pokoju na Ukrainie.

Dziękujmy za 30 lat istnienia naszej diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image