IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

• Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 10 – 12.03.2024, poprowadzi je ks. prałat dr Marek Szymula, wikariusz biskupi archidiecezji warszawskiej

Niedziela 10.03 msze św. z naukami rekolekcyjnymi w układzie niedzielnym.

Poniedziałek 11.03 msze św. o: 8.00, 10.00, 11.45 spotkanie dla dzieci klas I – III, 12.30 spotkanie dla uczniów klas IV-VIII z SP Glinianka, 17.00, 19.00

Wtorek 12.03 msze św. o: 8.00, 10.00, 11.30 spotkanie w szkole w Górkach, 17.00, 19.00.

Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi.

• Dziękujemy 130 osobom, które na dzień dzisiejszy podjęły dzieło: V parafialnego szturmu do nieba „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorąca modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami wspierają duchowo naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.
  • W środę przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka, którego polecamy naszej modlitwie.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie z pieśniami pasyjnymi o godz. 17.00. Bliższe informacje na stronie parafialnej.
  • Zapraszamy na nasze kolejne Glinieckie Spotkanie Biblijne, które odbędzie się w „Organistówce” w przyszłą niedzielę tj. 17 marca o godzinie 16.00. Spotkanie ma charakter otwarty. Materiał wprowadzający dostępny będzie na miejscu.
  • Przełożeni i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają młodzież męską (16+), do wzięcia udziału w kwietniowym dniu otwartym. Mamy nadzieję, że to wydarzenie pomoże jego uczestnikom w rozeznaniu życiowej drogi. Więcej na wsddwp.edu.pl/dzień-otwarty

Zapraszamy także młodzież męską (18+) do wzięcia udziału w rekolekcjach powołaniowych w Zakopanem. Wspólne rozeznawanie woli Bożej na górskich szlakach w terminie: 22-27 czerwca 2024 roku. Uczestnikom rekolekcji będzie towarzyszył ks. Krzysztof Bodecki – miłośnik gór i wychowawca seminarium, oraz nasi klerycy.
Więcej informacji znajduje się na FB parafialnym i na stronie internetowej naszego Seminarium: wsddwp.edu.pl/rekolekcje-powołaniowe.

• 22 marca w pt. o godz. 20.00 zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa Sługi Bożego o Wenantego, jest tak zaplanowana, aby w dwóch miejscach w razie braku sił móc wrócić do kościoła.
  • Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Tadeusza Reguckiego proboszcza naszej parafii w latach 1995 do 2007 odbędą się w środę 13 marca 2024 o godz. 13.00 w parafii św. Jadwigi Królowej w Pstroszycach Pierwszych k/ Miechowa. Do poniedziałku wieczór zapisywani są chętni na wyjazd busem.

Kontakt w zakrystii lub tel./sms: 881 735 553.

Ksiądz Tadeusz Regucki
    Ś.P. Ksiądz Tadeusz Regucki
  • Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Skąd się biorą biskupi? – wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem

GOŚĆ NIEDZIELNY: Jezus, modlitwa i ty – rozważanie wielkopostne.