Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021

• Dzisiaj odbędzie się msza św. o godz. 15.30 w Gliniance (od kościoła w stronę Bolesławowa), Lipowie, Kruszówcu, kiedy będziemy zawierzali nasze rodziny w poszczególnych wioskach przez wstawiennictwo św. Józefa i prosili o Boże Błogosławieństwo przed Najświętszym Sakramentem dla rodzin.

W niedzielę 6 czerwca o godz. 15.30 odbędą się msze św. w Porębach i Górkach.

Bóg zapłać za ofiary, składane przy tej okazji na utrzymanie parafii, podobnie jak to się dzieje podczas „kolędy”.

• Jutro w poniedziałek 31 maja przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

• Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe

Ks. Bp Romuald kieruje do nas słowo: „Apostołka kultu Serca Jezusowego – św. Małgorzata Maria Alacoque, w czasie objawień usłyszała od Pana Jezusa: „Oto Serce, które tak umiłowało ludzi, a w zamian za to otrzymuje niewdzięczność, wzgardę i zapomnienie”. Prosił On ją także, aby starała się wynagradzać za ludzką niewdzięczność i oziębłość, jakich doznaje Serce Boże. Wsłuchując się w prośbę Pana Jezusa, gorąco zachęcam, abyśmy podjęli w parafiach codziennie od 4 do 11 czerwca godzinną adorację Najświętszego Sakramentu jako zadośćuczynienie nie tylko za grzechy, lecz także za wszelkie przejawy braku miłości wobec Miłości Boga objawionej na krzyżu. Niech będzie to również nasze dziękczynienie za Serce Jezusa, które otwarte włócznią żołnierza nigdy nie zamknęło się na człowieka.”

W naszej parafii adoracja będzie codziennie od 19.00 do 20.00. Będzie to czas przygotowania do 100-lecia poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa.

• Czwartek 3 czerwca to uroczystość Bożego Ciała oraz pierwszy czwartek miesiąca.

–  8.00 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii, oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

– 10.00 – msza św. z procesją, która odbędzie się podobnie jak rok temu wokół kościoła. Wierni pozostaną na swoich miejscach, a w procesji będzie brała udział tylko pełna asysta: feretrony, chorągwie, bielanki i LSO,

– 18.00 – adoracja, uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem (Nasz mały Wieczór Uwielbienia). Modlitwa na zewnątrz kościoła zatem ubierzmy się ciepło.

– 23.00 do 00.00 –  Godzina Święta, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

–  7.30 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź św.

– 18.00 – msza św. w Oktawie Bożego Ciała z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie

– 8.00 – 18.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

– od 19.00 – pierwsza adoracja wynagradzająca

Tego dnia kapłan uda się z sakramentami do chorych.

pierwsza sobota miesiąca

Czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– o 7.30 msza św.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania nowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• W tygodniku IDZIEMY: Sens adoracji, o czym pamiętać aby dobrze przeżyć ten czas, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: dodatek: litania, rozważania i modlitwy do Serca Jezusa dla najmłodszych nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

• Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na wyjazd od 29.06 do 03.07 (5 dni) do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i wielu innych miejsc. Nocleg w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Zapisy do dnia dzisiejszego.

• Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat na wakacyjny obóz rekreacyjno- rekolekcyjny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności  Bożej w Warszawie.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary na rzecz parafii, składane podczas Mszy św. za poszczególne wsie i za dary indywidualne.