V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015

• W ubiegłym tygodniu odbył sie pogrzeb śp. Henryka Sknadaja z Siwianki, l.74. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
  • Składamy serdeczne podziękowania:
    • za liczny udział w rekolekcjach
    • za dary na stół rekolekcyjny
    • oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego dla mieszkańców wsi: Siwianka, Rzakta, Górki.
  • We wtorek o godz. 9.00 Msza Św. zamówiona przez społeczność szkoły podstawowej w Gliniance (uczniowie i nauczyciele) w intencji ciężko chorej Matyldy.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 17:30 (po Mszy Świętej o 17:00) oraz o 19:00 (z Komunią Św. bez Mszy Św.). W Niedzielę Palmową o godzinie 16.00, a po niej Msza Święta, która w związku z tym może rozpocząć się przed 17.00.
  • W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Po mszy o godz. 18.00 będzie można dokonać aktu duchowej adopcji nienarodzonego dziecka.
    Adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.
    Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga- Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy.
  • Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. W palmy będzie można się zaopatrzyć przed kościołem u ministrantów. O godzinie 10.00 i 11.30 Procesja z Palmami wokół kościoła. Przynosimy ze sobą wszelkie instrumenty do grania wzorem lat ubiegłych.
    Prośba by każda miejscowość przygotowała swoją palmę na procesję. Aby wszyscy mogli zobaczyć monstrancję z Panem Jezusem i całą procesję, prosimy by wierni ustawiali się wokół kościoła, a chodzić dookoła kościoła będzie ksiądz z asystą, bielanki, chorągwie.
    Po mszy św. o 11.30 odbędzie się spotkanie bielanek i dziewczynek, które chcą sypać kwiaty. Spotkanie odbędzie się z Panią Anią.
  • W najbliższą sobotę 28.03.15 odwiedziny chorych, od godziny 11.00! Prosimy zgłosić tych chorych i starszych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc w pierwszy piątek.
  • W Boże Ciało odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia. W tym roku zagra Arka Noego a swoja obecnością zaszczyci go bp. Marek Solarczyk. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy modlitwą. Zapraszamy też do współpracy organizacyjnej i finansowej. W niedzielę Miłosierdzia Bożego (tydzień po Wielkanocy) po wszystkich mszach, członkowie Kościoła Domowego będą stali z puszkami zbierając środki na organizację wieczoru. Środki można też wpłacać na konto parafii z dopiskiem :Wieczór Uwielbienia”.
  • W poniedziałek po Niedzieli Palmowej sprzątanie kościoła. Zapraszamy serdecznie chętnych panów i panie.