X Niedziela Zwykła – 11.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Bóg zapłać za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała oraz VIII Wieczoru Uwielbienia, w którym uczestniczyło według wyliczeń Policji około 5000 osób. To pokazało jak wielkie rzeczy potrafimy razem zdziałać.

Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy ludziom dobrej woli i wielkiego serca z Woli Karczewskiej, Rzakty, Siwianki oraz innych miejscowości, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach i Gliniance, którzy także  czuwali nad bezpieczeństwem, chórowi parafialnemu z panem Borysem, wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony, LSO, dzieciom, które sypały kwiatki dla Jezusa, i tym, którzy je przynieśli mogliśmy tak piękny dywan z kwiatów usypać dla Jezusa, panom Marcinowi Klochowi i Grzegorzowi Płochockiemu za uwiecznienie tych wydarzeń na zdjęciach.

Za czas Wieczoru Uwielbienia – Bóg zapłać kołom różańcowym i osobom indywidualnych, które piekły ciasta i przygotowały inne smakołyki, naszej młodzieży za włączenie się w wolontariat, panom za pilnowanie sceny i Naszej Ekipie która stworzyła ten Wieczór Uwielbienia i nad nim czuwa od początku, ludziom oddanym Bogu i parafii, wszystkim ofiarodawcom, którzy przez swoje modlitwy i dary finansowe wspierają to dzieło.

 

  • Dziękujemy pątnikom za VI pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu, naszej OSP Glinianka za zabezpieczenie przemarszu.

 

  • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a w czwartek na zakończenie procesja eucharystyczna oraz obrzęd poświęcenia wianków. Zapraszamy asystę do feretronów i chorągwi.

 

  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post.

 

  • Bractwo Słowa Bożego zaprasza w niedzielę 18 czerwca o godzinie 16.00 na ostatnie przed wakacjami spotkanie biblijne, które odbędzie się w „Organistówce”. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą poznawać i którym bliskie jest Słowo Boże. Chcących czynnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu prosimy o pobranie materiału wprowadzającego, który znajduje się na stoliku z prasą. Materiał wprowadzający został również zamieszczony na parafialnym Facebook’u.

 

  • W niedzielę o godz. 19.00 kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 

  • Dziś odbywa się zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce. Jest to parafia prowadzona przez naszą diecezję.

 

  • Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca

śp. Eugeniusza Michalskiego l. 84 z Woli Karczewskiej

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen.

 

 

  • Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem wydaje się o wiele trudniejsza. Jak w niej wytrwać?

GOŚĆ NIEDZIELNY: o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image