XVIII Niedziela Zwykła – 4.08.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • W lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę mszy św. o 12.45. Sakrament Chrztu św. udzielany jest na mszy o godz. 10.00.

 

  • W poniedziałek 5.08 ks. Proboszcz wyrusza wraz z grupą Biało-Złotą na szlak pątniczy na Jasną Górę, aby polecić naszą parafię w naszych modlitwach. Można napisać swoje intencje na karteczkach znajdujących się na ołtarzu Matki Bożej i będziemy je odczytywali i modlili się w waszych sprawach podczas naszego różańca pielgrzymkowego. Pamiętajcie także o nas, szczególnie podczas naszego Parafialnego pielgrzymowania, które się rozpocznie też od jutra. Zapraszamy do włączenia się wszystkie nasze wioski. Spotykamy się od poniedziałku do soboty.

Po przyjściu grup pielgrzymkowych odprawiona będzie msza św. o godz. 19.45, następnie Różaniec i Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło, które istnieje w naszej parafii.

 

  • We wtorek 6.08 przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz.7.30.

 

  • W środę 07.08 msza wieczorna wraz z nowenną będzie o godz. 19.45 tak jak nasze pielgrzymowanie, a nie jak zwykle o 18.00.

 

  • Za tydzień 10.08 będziemy przeżywali odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca. Główna msza o 11.30, po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Dariusz Szczepaniuk – kanclerz kurii Warszawsko-Praskiej.

 

  • Zapraszamy na Dożynki Gminne, które odbędą się 25 sierpnia w niedziele w Rzakcie.

 

  • W tygodniku IDZIEMY: Miały być trzy rejsy po Wiśle, a tymczasem krakowska inicjatywa ”Ewangelizacja na Barce” świętowała w lipcu szóstą rocznicę działalności. – o niecodziennej formie ewangelizacji w Krakowie, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Góra ludzi znalezionych” – o błogosławionych owocach czasu poświęconego podczas urlopu na rekolekcje.

 

Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,

Okres wakacji to szczególnie czas wytchnienia, odpoczynku, ale dla wielu – szczególnie dla ludzi młodych – jest czasem do podejmowania ważnych decyzji. Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni.

W myśl słów św. Pawła: „Jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2) starajmy się pomagać innym w podejmowaniu przez nich ważnych decyzji. Wśród tych decyzji bardzo ważne są te, które dotyczą drogi powołania. Dotyczy to szczególnie wyboru drogi do życia małżeńskiego, rodzinnego, powołania kapłańskiego, do życia konsekrowanego, pracy na misjach i każdego innego, będącego wypełnieniem zaproszenia samego Boga. Z troską spoglądam na potrzeby naszej Wspólnoty diecezjalnej. Diecezja, w której niemal z każdym dniem przybywa mieszkańców, ciągle ma za mało kapłanów i osób życia konsekrowanego, aby owocnie podejmować zadania ewangelizacyjne.

Zwracam się do Was, Czcigodni Diecezjanie, z serdeczną prośbą o ufną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i do posługi na misjach. Zwracam się do Was młodzi, którzy wsłuchujecie się w głos Boga, który kieruje naszymi drogami. Nie lękajcie się odpowiedzieć na Jego wezwanie. Im są trudniejsze czasy, tym potrzeba wierniejszych świadków. Trzeba naprawdę zaufać, że to Bóg prowadzi. Ludzkie słabości są nam wszystkim znane i na wszystkich drogach ludzkiego powołania dają o sobie znać. Jesteśmy Bogu potrzebni z naszym dziecięcym zaufaniem i radością służby.

Niebawem rozpocznie się nowy rok akademicki w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Pragnieniem wszystkich, którym na sercu leży dobro ludu Bożego naszej Wspólnoty diecezjalnej jest, aby nasze Seminarium Duchowne przygotowało jak najlepiej i jak najliczniejszą grupę młodych kapłanów. Proszę zatem każdego z Was o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań. Do tej prośby zachęca nas sam Jezus: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8). Cenne jest także dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania.

Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i słowo w intencji powołań.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński

Biskup Warszawsko-Praski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image