XXI Niedziela Zwykła –25.08.2019

GŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • W lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę mszy św. o 12:45. Sakrament Chrztu św. udzielany jest na mszy o godz. 10:00.

 

  • Zapraszamy dzisiaj na Dożynki Gminne  w Rzakcie. Dożynki rozpoczną się mszą św. o godz. 13.30.

 

  • Jutro 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. o godz. 7.30. i 18.00.

 

  • W przyszłą niedzielę 1 września zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Tego dnia wraca po wakacjach msza o godz. 12.45.

 

  • Za tydzień  w niedzielę 1 września odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

 

  • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców oraz pracowników oświaty.

 

  • Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne w niedzielę 8 września o godz. 19.00.

 

  • Grupa parafian zaprasza na wspólny wyjazd 14 września na wydarzenie: „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września we Włocławku.

 

  • Również 14 września w sobotę, zapraszam LSO i dzieci z parafii na wyjazd do Niepokalanowa na III Ogólnopolskie spotkanie dzieci. Rok temu pojechał cały autokar dzieci z naszej parafii, by wraz z św. Maksymilianem Kolbe rozpoczynać kolejny rok nauki szkolnej.

 

  • W tygodniku IDZIEMY: „Stop deprawacji dzieci i młodzieży” w numerze formularz oświadczenia rodziców w tej sprawie. W GOŚCIU NIEDZIELNYM o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną.

 

 

Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne

Wielebni Księża,

Drodzy Diecezjanie,

 

W ewangelii wg. św. Mateusza, w opisie rozmnożenia chleba czytamy: „… przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «… Każ … rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności! … Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb». On rzekł: «Przynieście Mi je tutaj!» Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości…” (Mt 14,15-ns)

 

Codzienne ludzkie działanie – zakup żywności, przygotowanie posiłku…. Od kilku lat wobec powtarzającej się suszy coraz lepiej rozumiemy niepokój, który może rodzić się w tej płaszczyźnie: czy aby na pewno nie grozi nam brak chleba? Z łaską Bożą wciąż możemy zbierać płody roli, chleb powszedni jest na naszych stołach, spichlerze wypełniają się plonami. Tym serdeczniej winniśmy dziękować Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności.

 

Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki, które będziemy przeżywać w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku.

 

Zapraszam Was na nie serdecznie do Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Centralną częścią uroczystości będzie Eucharystia, celebrowana o godzinie 11.00.

 

Nie zabraknie tradycyjnego konkursu wieńców dożynkowych i występów zespołów regionalnych. Od wieków modlimy się słowami Psalmu 91 w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego Kto się w opiekę odda Panu swemu i wyznajemy z głębi serca: Iżeś rzekł Panu: „Tyś nadzieja moja, iż Bóg Najwyższy jest ucieczka twoja”. Nie padnie na cię żadna zła przygoda, ani się znajdzie w domu twoim szkoda – niech ta wspólna, ufna modlitwa zabrzmi równie donośnie także w tym roku.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

Romuald Kamiński Biskup Warszawsko-Praski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image