XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

• W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Maksymiliana Grabowskiego, przygotowującego się w Centrum Formacji Misyjnej do posługi w Tanzanii.

• Dzisiaj przypada VI rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Glinieckiej, Msza św. dziękczynna o godz. 10.00, a o godz. 16.00 spotkanie z wspólotą Chemin Neuf Nowa Droga.

• W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża.

• W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Niedzielę Biblijną w naszej parafii. Naszymi gośćmi będzie Zarząd Bractwa Słowa Bożego.

– po mszy św. o godz. 8.00 w naszej świątyni – konferencja „Chrzest: Duch Św. – woda – Kościół”, którą poprowadzi O. dr hab. prof. UKSW Waldemar Linke CP;

– po mszy św. o godz. 11.30 w „Organistówce” – gry i zabawy dla dzieci w wieku 5-15 lat, a dla rodziców spotkanie pod namiotem o roli słowa bożego w życiu rodziny;

– o godz. 16.00 w „Organistówce” wznawiamy po wakacyjnej przerwie nasze Glinieckie Spotkania Biblijne (materiał wprowadzający będzie dostępny przed rozpoczęciem spotkania);

– o godz. 17.00 w naszej świątyni – konferencja „Chrzest: Duch Św. – woda – Kościół”, którą poprowadzi O. dr hab. prof. UKSW Waldemar Linke CP;

– o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, które poprowadzi o. Waldemar Linke.

1. Waldemar wygłosi również homilie na wszystkich mszach.

Będzie możliwość zakupu literatury katolickiej. Gorąco zapraszamy.

• Zapraszamy na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, podczas której rozpocznie się peregrynacja relikwii rodziny Ulmów po polskich diecezjach. Niedziela 24 września. Odjazd autokaru o godz. 04.30. Zapisy w zakrystii.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Beatyfikacja rodziny Ulmów.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Jubileuszowy nr na 100 lecie istnienia.

publikacja „Rodzina Ulmów – Droga ku świętości”

• Samorząd gminy i Rada Seniorów Gminy Wiązowna zapraszają na wydarzenie plenerowe o tematyce prozdrowotnej, skierowane dla seniorów 60+. Piknik odbędzie się w sobotę 16 września od 12.00 do 18.30 w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie.