XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021

• Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu

• Również na dzisiaj zaplanowane zostało badanie niedzielnych praktyk religijnych. Zatem będziemy liczeni co do przystępujących do Komunii św. i uczestniczących w mszy św.

• W środę przypada Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

• Od najbliższego piątku 1.10 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

W naszej świątyni wspólnie Różaniec będziemy odmawiać:

– od poniedziałku do piątku o 17.15, następnie msza św.

– w sobotę po mszy św. porannej

– w niedzielę dziesiątek różańca po każdej mszy.

Podczas Różańca dzieci otrzymają planszę, zachęcającą do wytrwałego uczęszczania na wspólny Różaniec, o który prosiła Matka Najświętsza.

• Najbliższy piątek to również pierwszy piątek miesiąca

– o 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź św.

– o 17.15 Różaniec

– o 18.00 – msza św.

– 8.00-21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Czuwanie miedzy 19.00 a 21.00 poprowadzą Rycerze św. Maksymilian Kolbego.

Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami św. do chorych.

• Na pierwszym różańcu dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje poświęcone różańce.

• pierwsza sobota miesiąca

Czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– o 7.30 msza św.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest też do odebrania nowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”

• Otwarcie książki z intencjami na 2022 rok w sobotę 2 października od godz. 09.15 w zakrystii.

• Za tydzień taca jest przeznaczona na Dom Świętej Siostry Faustyny.

• Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej na spotkanie o godz. 19.00.

• W tygodniku IDZIEMY o Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Stygmaty były dla świętego ojca Pio źródłem cierpienia, ale też szczęścia. Bóg nigdy nie daje jednego bez drugiego.

• Główny Urząd Statystyczny przypomina że na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Wszyscy mieszkańcy Polski na mocy ustawy są zobowiązani do udziału w tym badaniu. Spis trwa jeszcze tylko do końca września.