XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy zorganizowali Niepodległościowy Rajd Ojców z dziećmi: Państwu Sokołowskim, Pani Bożenie Brewczyńskiej, sołtys z Porąb, gdzie udali się uczestnicy rajdu, ojcom i dzieciom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. W Rajdzie uczestniczyło ponad 20 osób.

 

  • Zapraszamy dzisiaj wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury na koncert „Raduj się Matko, Polsko” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystąpi Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa, który zabierze nas w muzyczną podróż przez osiem wieków naszej wspaniałej historii i kultury. Zabrzmią utwory sakralne i świeckie, w tym oczywiście znane wszystkim pieśni patriotyczne. Usłyszymy też dzieła wybitnych kompozytorów, m.in. Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego, napisane do słów takich poetów jak Jan Kochanowski, Ignacy Krasicki, Maria Konopnicka czy Krzysztof Kamil Baczyński. Poznamy także okoliczności powstania tych utworów. Dzisiaj po mszy św. wieczornej.

 

  • W najbliższą sobotę 24.11 o godz. 10.00 msza św. rozpoczynająca uroczystości 80 lecia naszej Szkoły Podstawowej w Gliniance i 30 lecie nadania jej imienia Wincentego Witosa.

 

  • Za tydzień 25.11.2018 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.

 

  • Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Was drodzy parafianie, o pomoc w zorganizowaniu spotkań roratnich dla naszych dzieci. Jest to już nasza piękna tradycja. Potrzebne są dorosłe osoby, które zajmą się przygotowaniem porannego kakao, jak również tak jak w ubiegłych latach dzięki Waszej hojności udaje się zebrać wiele nagród, dla najwytrwalszych.

 

  • Za tydzień w naszej parafii będzie gościł znany nam Maciej Bodasiński, dając świadectwo o Nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca.

 

  • Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania za tydzień 25.11 o  godz.19.00.

 

  • Zapraszamy wszystkie małżeństwa i narzeczonych na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie – temat „Kryzys? Może być tylko lepiej czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie”. Bliższe informacje na plakacie i na naszej stronie parafialnej.

 

  • Prasa katolicka: w tygodniku IDZIEMY: Jak rozumieć Apokalipsę – cykl objaśniający najtrudniejszą księgę Nowego Testamentu rozpoczyna ks. prof. Waldemar Chrostowski, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM – Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi, jakimi jesteśmy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image