I Niedziela Adwentu – 1.12.2019

• Jutro 2.12 rozpoczynamy Roraty o godz. 6.45. Msza św. roratnia od poniedziałku do piątku. Poznamy historię życia Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzieci otrzymają jutro plakaty roratnie, a po świętach 6 stycznia na mszy o godz. 11.30,  naszym zwyczajem dla najwytrwalszych coś wylosujemy. Bóg zapłać tym, którzy przekazali już nagrody dla naszych dzieci za systematyczny udział. Jest otwarta lista na pomoc w pieczeniu ciasta drożdżowego dla dzieci. Liczymy na Was drodzy Parafianie.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisłą klauzurą. Siostry podczas całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwami.

• Są już świece Caritas, sprzedawane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Świece można zakupić w zakrystii.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 6.45 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 6.45 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią. Wypominki zostaną odczytane po mszy św.

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Czuwanie miedzy 19 .00 a 21.00 poprowadzi grupa pielgrzymkowa Biało-Złota.

Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

• Spotkanie dla dzieci i rodziców I Komunijnych 8 grudnia w niedzielę na mszy o 11.30. Jest to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci otrzymają medaliki MB Niepokalanej.

• Osoby, które zamówiły mszę na 9 grudnia prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Słodycze, produkty żywnościowe, upominki będzie można przynosić przez najbliższe dwie niedziele i składać w murowanej zakrystii. Ofiary pieniężne na zakup produktów, można składać do puszki przy figurze św. Antoniego pod chórem. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci.

• W sobotę 7 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską:

– sobota 7.12 –  Rzakta 3 księży

– piątek 13.12 od 16.30 dalsza część Rzakty czyli Popławy

– sobota 14.12 – Józefów 1 ksiądz, Kruszówiec 1 ksiądz, Glinianka II oraz ulica Wawrzyniecka do przerwy w zabudowie oraz ulica Pogodna 2 księży

W sobotę 21 grudnia ksiądz uda się z Sakramentami św. do chorych.

• Zapraszamy wraz z GOK Wiązowna na wyjazd do seminarium naszej diecezji na sztukę „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu naszych kleryków. Dla LSO dofinansowanie w 50 % z waszego funduszu. Odjazd autokaru 10 grudnia, wtorek godz. 16.30

• W tygodniku IDZIEMY: wywiad z biblistą, ks. Waldemarem Chrostowskim o Prorokach Starego Testamentu. W GOŚCIU NIEDZIELNYM o cudzie za przyczyną Sługi Bożego bp Sheena.