Strona Parafii św. Wawrzyńca w Gliniance
Koronacja

Obrazu Matki Boskiej Glinieckiej odbędzie się 10 września 2017r.

• Niedziele i święta:
  • 8:00, 10:00, 11:30, 12:45 (poza VII i VIII), 18:00

• Dni powszednie
  • (pon-sob): 7:30

Dodatkowo

• w środy: 18:00
    (poza okresem od Adwentu do Wielkanocy)
  • pon-pt: 18:00
    (w miesiącach V, VI i X)

• Nabożeństwa majowe i czerwcowe:

• poniedziałek – piątek:
  • po mszy św. o 18:00,

• sobota:
  • po mszy św. o 7:30,

• niedziela:
  • po mszy św. o 10:00.

INTENCJE

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

lipiec 2017

Ewangelizacyjna:

Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

sierpień 2017

Ogólna:

Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

Galeria
    dscn7734 ks. Wojciech Wojno DSC_0055 IMG_0594 IMG_0615 IMG_0633 Tanzania004.jpg IMG_0747.JPG

Idziemy na Jasna Górę!

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna jest pielgrzymką młodzieży metropolii warszawskiej. Na Jasną Górę pielgrzymuje od 1981, ale jej początków trzeba szukać w drugiej połowie lat 70. XX w.
    Pomysł jej organizacji wyszedł od księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego, który zaproponował stworzenie pielgrzymki łączącej sanktuaria maryjne Mazowsza.
    Nasza Parafia jest obecnie szczególnie związana z grupą Biało-Złotą, której przewodniczy nasz Proboszcz ks. Piotr. Grupa Biało-Złota wędruje w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę już od 1991 roku. Jej pierwszym Przewodnikiem był ksiądz Andrzej Kopczyński.
    To jedna z najbardziej rozśpiewanych i energicznych grup WAPM, w której na długo przed wyruszeniem na szlak trwają gorące przygotowania. Jest także bardzo zróżnicowaną grupą – nie tylko ze względu na wiek, ale także na zainteresowania, poglądy, dlatego każdy może być pewien, że znajdzie u nas coś dla siebie, swoją formę modlitwy, która przyniesie najlepsze owoce.
    Pielgrzymom 37. WAPM towarzyszy w tym roku szczególne hasło, słowa wypowiedziane przez Chrystusa z Krzyża do ukochanego ucznia, jedne z ostatnich, ale jakże ważnych i wiele wynoszących.
    „Synu! Oto Matka twoja!” słowa wielkiej tajemnicy, wielkiego zadania i posłannictwa.
    Nasz Pan daje każdemu z nas wielki dar. Tak jak ofiarował swoją Matkę uczniowi, tak ofiarowuje Ją i nam, jako szczególną pomoc, drogowskaz prowadzący do Niego.
    Wyruszając do Maryi zatrzymujemy się często nad tą tajemnicą, nad Zwiastowaniem, ale przede wszystkim nad Krzyżem. Jedną z takich chwil jest Msza św. w Niepokalanowie u Ojców Franciszkanów, której przewodniczy Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk. Nagranie transmisji z tej Mszy św. w tym roku można obejrzeć poniżej. Pielgrzymka trwa od 5 do 14 sierpnia.

Msza Święta w Niepokalanowie

Posted by Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna on Sonntag, 6. August 2017

Źródło: