II Niedziela Adwentu 5.12.2015

• Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły wizytę duszpasterską.
  • W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności św.p. Helena Papis l. 89 z Glinianki.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym – Amen.
  • W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas (cena od 5 zł), oraz opłatek. wigilijny (ofiara przeznaczona na cele parafialne).
  • Przepraszamy za utrudnienia związane z wyłączeniem z użytkowania bocznej zakrystii. Związane jest to z remontem, który powinien się zakończyć do Świąt BN.
  • Odwiedziny chorych w sobotę 19 XII w sobotę od 10.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
  • Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Leszek Rasztawicki – wykładowca Pisma Świętego w seminarium.
    Układ mszy świętych w czasie rekolekcji:
    W poniedziałek: 8.15 – gimnazjum; 11.30 – szkoła podstawowa; 10.00, 17.00, 19.00 – dorośli
    We wtorek: 10.00, 17.00, 19.00.
    Spowiedź święta podczas wszystkich mszy.
  • We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – po mszy świętej o godzinie 17.00 poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom klas III.
  • Roraty w związku z rekolekcjami w tym tygodniu od środy do piątku o 6.45. Po roratach zapraszamy dzieci na kakao i coś słodkiego.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd do Seminarium Duchownego naszej diecezji na sztukę „Wczoraj, dziś, zawsze” przygotowaną przez alumnów III roku, przybliżającą duchową sylwetkę św. Maksymiliana Marii Kolbego.
    Wyjazd 15.12.2015 (wtorek) o 16:45. Zapisy u ks. Piotra.
  • Dziękujemy za ofiary złożone przed kościołem na pomoc świąteczna dla ubogich z naszej parafii.
  • Kolęda:
    11 XII (piątek) od 16.00 ulica Wawrzyniecka od p. Adamczyków do p. Zawadzkich (nr 111)
    12 XII (sobota) od 9.30 samochodem ul. Polna od strony Poręb w stronę kościoła, potem ulica Wawrzyniecka pozostała część.