II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł

śp. Marian Rafał l.74 z Lipowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

• Nabożeństwa wielkopostne

Droga Krzyżowa w piątki

– o godz. 17.30 dla dzieci

– o godz. 19.00 dla dorosłych

Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz.10.00.

• Dzisiaj o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. w 3 r. śmierci ks. Adama Krukowskiego, byłego proboszcza naszej parafii, a o godz. 11.30 kolejna msza św. w języku polsko – ukraińskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W sobotę 19.03 przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

• W piątek 8 kwietnia zapraszamy na EDK czyli Ekstremalną Drogę Krzyżową. Od przyszłej niedzieli pakiety będą do odebrania w zakrystii.

• Od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy trzeci raz w naszej parafii szturm do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach, pokój na świecie.” Zgłosiły się 94 osoby. Zapraszamy kolejne chętne osoby, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorącą modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami otaczają naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• Bóg zapłać wszystkim za okazane serce podczas zbiórki materialnej i rzeczowej na rzec uchodźców. Pomoc trafia do potrzebujących mieszkających w naszej parafii, jak i tych, którzy są pod opieka Caritas. Dziękujemy za Wasze deklaracje pomocy wrzucane do skrzynki przed kościołem (finansowa, techniczna, medyczna, zakwaterowania).

• Dziękujemy wszystkim za wypełnianie ankiet synodalnych i złożenie ich pod stolikiem z prasą. Zespół Synodalny, jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet. Ankiety możemy oddawać do 15 marca.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad gentes”.

• Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, zaprasza do odwiedzenia wystawy historycznej z okazji 159 rocznicy bitwy pod Porębami. Wystawa znajduje się w „Organistówce”

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Doświadczenie obecności Boga, o którym czytamy na kartach Biblii, może być także osobistym doświadczeniem każdego chrześcijanina. Artykuł ks Adamczewskiego.

GOŚĆ NIEDZIELNY: dobry patron św. Michał Archanioł

Specjalny nr GOŚCIA NIEDZIELNEGO poświęcony św. o. Pio z okazji 20 r. kanonizacji.

Do wzięcia: ulotka przypominająca warunki Sakramentu pokuty, oraz publikacja Dzieci w wirtualnej sieci.

• Prośmy Boga Ojca w naszych modlitwach:

W intencji pokoju w Ukrainie.

O potrzebne łaski dla Papieża Franciszka w 9 rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską.