II Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023

• Bóg zapłać 105 osobom, które biorą udział w IV parafialnym szturmie do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorąca modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze, oraz swoimi modlitwami wspierają duchowo naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• Od wczoraj Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego, przebywa z ks. Proboszczem na rekolekcjach wielkopostnych w Brańszczyku.

• Dzisiaj o godz. 10.00 msza św. w intencji ks. Kazimierza z racji imienin. O godz. 19.00 kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• Nabożeństwa wielkopostne:

– w czwartki o godz. 7.00 Jutrznia

– w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 dla dzieci, o godz. 19.00 nabożeństwo dla dorosłych

– w niedzielę Gorzkie Żale po mszy św. o godz.10.00.

W piątek 31 marca o godz. 20.00, rozpocznie się mszą św. Ekstremalna Droga Krzyżowa.

• W niedzielę  12 marca br. o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się nasze kolejne spotkanie biblijne. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliskie jest Słowo Boże. Materiał wprowadzający znajduje się na stoliku z prasą i parafialnej stronie FB.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła przed oblicze Boga Ojca

śp. Czesława Hada l.76 z Lipowa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju świętym. Amen.

• W dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka do puszek na cele misyjne.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: o zniewoleniach współczesnego człowieka.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Jak rozumieć karę Boską?

Publikacje przybliżające postać św. O. Pio, którego relikwie zostaną wprowadzone do naszej świątyni w czasie Rekolekcji Wielkopostnych.