III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Bóg zapłać 120 osobom, które biorą udział w IV parafialnym szturmie do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorąca modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami wspierają duchowo naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

 

  • Sakrament Pojednania sprawowany jest w naszym kościele w dni powszednie przed mszą św., w piątki również podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w niedziele podczas mszy św.

 

  • Dzisiaj o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się nasze kolejne spotkanie biblijne. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliskie jest Słowo Boże. Materiał wprowadzający znajduje się na stoliku z prasą i parafialnej stronie FB.

 

  • Nabożeństwa wielkopostne:

– w czwartki Wielkiego Postu o godz. 7.00 Jutrznia.

– w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 dla dzieci, dla dorosłych nabożeństwo o godz. 19.00.

– w niedzielę po mszy o godz. 10.00 Gorzkie Żale

– w piątek 31 marca o godz. 20.00, rozpocznie się mszą św. Ekstremalna Droga Krzyżowa.

 

  • W piątek grupa parafian wraz z ks. Proboszczem rozpocznie rekolekcje klasztorze o. Benedyktynów w Tyńcu, poświęcone modlitwie Jezusowej. Polecamy ich naszym modlitwom.

 

  • W czwartek 30 marca zapraszamy na wyjazd autokarem do kina na film „Opiekun”, kierujący nasze myśli w stronę św. Józefa. Dla Liturgicznej Służby Ołtarza dofinansowanie z naszego funduszu.

 

  • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła przed oblicze Boga Ojca

Śp. Genowefa Zychowicz l.76 z Górek

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju świętym. Amen.

 

  • Zapraszamy do lektury

Prasy katolickiej z okazji 10lecia pontyfikatu papieża Franciszka.

Publikacje przybliżające postać św. O. Pio, którego relikwie zostaną wprowadzone do naszej świątyni w czasie Rekolekcji Wielkopostnych. Szczególnie polecam biografię i rachunek sumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image