III Niedziela Adwentu 13.12.2015

• Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły wizytę duszpasterską. Dalszy ciąg kolędy odbędzie się po świętach Bożego Narodzenia. Plan kolędy zostanie podany w następną niedzielę (tj 20.12.2015).
  • W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności

św. p. Sławomir Łyczkowski l.41 z Dobrzyńca
św. p. Genowefa Świtkowska l.91 z Górek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym – Amen

• Wyjazd do Seminarium Duchownego naszej diecezji na sztukę „Wczoraj, dziś, zawsze” przygotowaną przez alumnów III roku  w dniu 15.12.2015 (wtorek) o 16:45 spod kościoła. Szczegóły przedstawienia tutaj.
  • Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o 6.45. Po roratach zapraszamy dzieci na kakao i coś słodkiego do organistówki.
  • Odwiedziny chorych i starszych w sobotę 19 XII od 10.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii (nie dotyczy osób odwiedzanych co miesiąc).
  • W tym tygodniu prowadzone były prace remontowe w bocznej zakrystii oraz związanie z oświetleniem kościoła. Remont powinien się zakończyć do Świąt Bożego Narodzenia.
  • Za tydzień w niedzielę po mszy świętej o 18.00 odbędzie się projekcja filmu „Eugenika – w imię postępu” autorstwa Grzegorza Brauna. Po filmie odbędzie się spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem p.t. „Prawo do życia. Bez kompromisu”. Czas adwentu, poprzedzający święta Bożego Narodzenia to szczególny moment aby pochylić się nad prawem do życia poczętych dzieci. Spotkanie to odbędzie się w ramach inicjatywy parafian budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych na cmentarzu w Gliniance.
  • W związku z 1050 rocznicą Chrztu Polski zachęcamy do renowacji przydrożnych krzyży i kapliczek.
  • Mieszkańców ulicy Wrzosowej z Rzakty prosimy o kontakt z ks. Proboszczem w celu ustalenia czasu przyjęcia obrazu Miłosierdzia Bożego.
  • W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas (cena od 5 zł), oraz opłatek. wigilijny (ofiara przeznaczona na cele parafialne).