III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego – 24.01.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Kazimierz Woźnica l.84 z Górek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W zakrystii znajdują się do nabycia nowe „Gromnice” na Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej.

• Po mszy św. o 11.30 zapraszamy do odwiedzenia organistówki, w której nasi skauci prowadzą parafialną bibliotekę dla dzieci i młodzieży.

• Siostry Loretanki zapraszają – w porozumieniu z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin – na weekendowe kursy przedmałżeńskie do Loretto, bliższe informacje na naszej stronie.

• Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebiu. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Dzisiejsza niedziela w Polsce jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek, na pomoc poszkodowanym.

• Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie naszej parafii.

• W tygodniku IDZIEMY: trwamy w roku św. Józefa w artykule „Święty Józef sprawiedliwy”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Adolf Kajpr doświadczył w życiu chyba każdego możliwego nieszczęścia: od sieroctwa w dzieciństwie po uwięzienie w Dachau. Teraz może się stać pierwszym beatyfikowanym jezuitą z Czech. Dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z podstawką na smartfon.