Niedziela Palmowa – 10.04.2022

• Bóg zapłać ponad 160 osobom, za udział w piątek w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dziękujemy Panom z naszej parafii za jej przygotowanie, jak również Panom, którzy w ostatnim czasie z potrzeby odpowiedzialności za nasz kościół, wykonali prace porządkowe.

• Dzisiaj dodatkowa spowiedź od godz. 15.00 do 19.30. Będzie posługiwało po dwóch kapłanów.

• Przed kościołem odbywa się kiermasz wielkanocny, na którym znajdą się palmy, dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczany jest na nasz VII Wieczór Uwielbienia.

• Dzisiaj o godz. 17.15 Droga Krzyżowa wokół kościoła poprowadzona przez nasz Chór Parafialny.

• W niedzielę 8 maja o godz. 19.00 zapraszamy na I spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (uczniowie klas 8 i starsi).

• LSO zapraszamy na wyjazd wakacyjny na Warmię od 25 do 29 czerwca na. Zapisy w zakrystii, ilość miejsc ograniczona.

• Rozpoczyna się Wielki Tydzień:

Wielki Czwartek

– tego dnia rano jest tylko o godz. 7.00  „Ciemna Jutrznia” prowadzona przez Skautów.

– o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej i adoracja w Ciemnicy do północy.

Nie ma Mszy o godz. 7.30.

Tego dnia w katedrze Warszawsko-Praskiej gromadzą się wszyscy księża na mszy krzyżma świętego.

– od godz. 9.00 do 17.00 adoracja,

– o godz.15.00 w godzinę śmierci Jezusa, rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

– o godz. 18.00 Liturgia Adoracji Krzyża i adoracja w Grobie Pańskim do północy

Tego dnia taca przeznaczona jest na konserwacje Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Tego dnia obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota

– od godz. 9.00 do godz. 15.00 –  poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele.

– o godz. 19.00 (zmiana godziny z 18.00 na 19.00) Wigilia Paschalna, następnie adoracja do Rezurekcji.

– przez całą noc wartę będą pełnili strażacy z OSP Górki i Glinianka.

Zapraszamy grupy zorganizowane do zapisywania się do czuwania nocnego w Wielką Sobotę.

Niedziela Zmartwychwstania

Msze:

– o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła; zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatami na procesji rezurekcyjnej, spotkanie przy zakrystii przed Mszą Rezurekcyjną.

– o 10.00,

– 11.30,

– 12.45.

Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny

– msze jak w niedzielę, bez mszy o gosdz.18.00

• Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Rzakty(1200zł), Górek (1070zł), ul Łąkowej w Gliniance (700 zł), Dobrzyńca (900zł), ofiarodawcom indywidualnym oraz za ofiary na utrzymanie parafii, które przekazujecie na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud zbiórki.

• Dalej potrzebna jest pomoc na Ukrainę. Chcielibyśmy wesprzeć Parafię p.w. Św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie.

O.Stanisław od 20 lat służy na Ukrainie, a teraz w czasie wojny udziela schronienia i pomocy tym którzy musieli uciekać przed bombardowaniem i nie zdążyli nic ze sobą zabrać. Codziennie pod bramą Kościoła ustawia się kolejka ok 200 osób. Potrzebne są buty wiosenne, pampersy rozmiar 4 i 5, kasze, ryż, makaron, konserwy, mąka, margaryna, smalec, olej.

Po świętach planujemy zawieźć co uzbieramy, więc zbiórka może trwać do świąt. Produkty można zostawiać na ławce przy plebanii.

• Polecamy:

IDZIEMY: z odwiedzinami w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej