Niedziela Palmowa – 14.04.2019

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach i skorzystali z nauk i sakramentu spowiedzi.

• Przed kościołem odbywa się kiermasz wielkanocny, na którym znajdą się palmy, dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczany jest na nasz VI Wieczór Uwielbienia.

• Dziś w Niedzielę Palmową o 17.15 Droga Krzyżowa wokół kościoła, którą poprowadzi nasz Chór Parafialny.

• Skautki i skauci z Glinianki zapraszają dzieci na katechezę paschalną w Niedzielę Palmową po mszy o 11.30. Spotykamy się na błoniach przy kościelnych. Będzie to wprowadzenie w wydarzenia Wigilii Paschalnej i Wielkanocy w formie zabaw, opowieści i śpiewu.

• Rozpoczyna się Wielki Tydzień:

– 7.00  „Ciemna Jutrznia” prowadzona przez Skautki. Nie ma mszy o 7.30.

– 18.00 – msza Wieczerzy Pańskiej i adoracja w Ciemnicy do godz.22.00.

– od 9.00 – adoracja

– 15.00 w godzinę śmierci Jezusa – Koronka do Bożego Miłosierdzia

– 18.00 – Liturgia Adoracji Krzyża i adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli post jakościowy (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych) oraz ilościowy (trzy posiłki, jeden do syta).

Wielka Sobota

– 9.00 – 12.00 – poświęcenie pokarmów w kościele

ok 12.15 Górki w remizie, a następnie Poręby

ok 13.00 Rzakta

ok 13.15 Dobrzyniec

ok 13.45 Wola Karczewska

– 18.00 – Wigilia Paschalna,

– po zakończeniu do Rezurekcji – Adoracja przy Grobie Pańskim.

22.00 – 00.00 – Grupa Biało – Złota,

2.00 –  6.00 –  czuwanie przy dawnych pieśniach pasyjnych.

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św.:

– 6.00 – Rezurekcja

– 10.00, 11.30, 12.45, nie ma mszy św. o 18.00

Poniedziałek Wielkanocny

Msze św.: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, nie ma mszy św. o 18.00.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatami na procesji rezurekcyjnej. Spotkanie przy zakrystii przed Mszą Rezurekcyjną.

• Zapraszamy na I spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w niedzielę 28 kwietnia o 19.00. Młodzież klas 8 i wszystkich starszych chętnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

• LSO zapraszam na wyjazd 1 i 2 maja w okolice Lublina. Zapisy w zakrystii, ilość miejsc ograniczona.

• W piątek w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z naszej parafii wyruszyło nas na szlak pątniczy: 155 osób. Bóg zapłać organizatorom panu Jerzemu Drubkowskiemu, Dariuszowi Chilewiczowi, Wojciechowi Domanowi, Jarosławowi Felińskiemu, Krzysztofowi Papiernikowi, Maciejowi Tryburcy, Tomaszowi Gołębiowskiemu, pani Aleksandrze Herlain i wszystkim ludziom dobrej woli.

• Bóg zapłać panu Arkadiuszowi Młot za wczorajszą pomoc w dotarciu z Sakramentami Świętymi do chorych.

• Bóg zapłać mieszkańcom wsi Rzakta za dary dla Seminarium Duchownego.

• Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, na inwestycje parafialne, Wieczór Uwielbienia: mieszkańcom Józefowa (400 zł),  ulic: Napoleońskiej i przylegających do niej (1100 zł), osiedla w Gliniance (1780 zł), Woli Karczewskiej (770 zł), Górek (1000 zł), Porąb (230 zł), Dobrzyńca (840 zł) oraz ofiarodawcom indywidualnym. Dziękujemy wszystkim tym, którzy podjęli trud zbiórki.

• Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w zbiórkę dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Przekazaliśmy w czwartek dary rzeczowe i kwotę 1588 zł na remont domu.

• W tygodniku IDZIEMY: Wchodząc w Wielki Tydzień, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: O Triduum Paschalnym – w te trzy dni Kościół jednoczy się ze swoim Zbawicielem, a dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z płytą „Arki Noego”.